,
650-lecie nadania praw miejskich Jasłu

Rok 2015 jest – zgodnie  z uchwałą Rady Miejskiej Jasła - „Rokiem Obchodów Jubileuszu 650-lecia Nadania Praw Miejskich Jasłu” przez króla Kazimierza Wielkiego. Obchody zainaugurowała – 26 kwietnia br. – uroczysta msza święta i koncert w sanktuarium św. Antoniego.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle aktywnie włącza się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. Z myślą o propagowaniu wiedzy dotyczącej historii naszego miasta, Biblioteka przygotowała szereg różnorodnych aktywności, m.in.: zajęcia RegioMaluchy, spotkania edukacyjne Na tropie legend jasielskich czy dodatkową kategorią  Liryczne Jasło – moje miasto w XX Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży.

Szczegółowy harmonogram działań MBP w Jaśle w ramach 650-lecia nadania praw miejskich Jasłu do pobrania poniżej:

Relacje z wydarzeń: