Akcje: Językowa jesień w bibliotece – tydzień trzeci

czwartek, 19 - wtorek, 24 listopada 2015
Akcje: Językowa jesień w bibliotece – tydzień trzeci

Z przyjemnością informujemy, że nagrodę w drugim zadaniu akcji „Jasielszczyzna zna polszczyznę 2015” wylosowała Anna Kijak. Gratulujemy i dziękujemy za piękne zdania złożone ze słowami „jesień” i „biblioteka”: Jesień nie musi być smutna, jeśli w zasięgu słuchu, wzroku, i szybkiego marszu znajduje się biblioteka. Jesień czyni bibliotekę instytucją wręcz wyjątkową dla wszystkich, którzy chcą dalej pozostać w letnich klimatach, bądź pragną przywołać wspomnienie zeszłorocznej zimy.

Tymczasem ogłaszamy zadanie trzecie – tym razem mamy dla Państwa krzyżówkę, w której pytamy o części mowy, tworzymy poprawne odmiany, szukamy definicji, oczywiście językowych.

Na prawidłowe rozwiązania krzyżówki, czekamy tradycyjnie do najbliższego wtorku. Hasło (słowo z różowej ramki) prosimy przesyłać na adres czytelnia@mbp.jaslo.pl do 24 listopada 2015 r. Spośród prawidłowych odpowiedzi wylosujemy kolejną kartę podarunkową na książki. Zapraszamy do zabawy!