Cykle: Wynalazki i zagadki – to jest to!

środa, 13 maja 2015
Cykle: Wynalazki i zagadki – to jest to!

Czym jest zagadkowa koperta? Jak napisać szczególny list z nadzwyczajnie wesołym przesłaniem dla zupełnie przypadkowej osoby?  I przekonać się, że słomka nadaje się nie tylko do picia? Na te pytania odpowiedzieliśmy podczas cotygodniowych zajęć Kalejdoskop  wiedzy i zabawy w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Wspólnie z sympatycznym listonoszem Arturem z książki Gérarda Macomble dociekaliśmy gdzie powinna powędrować zagadkowa koperta. Zainspirowani poszukiwaniami  doręczyciela tworzyliśmy pomysłowe listy, które pozostawione na ławce w parku, szkolnym parapecie czy innym znanym nam miejscu miały skłonić do zainteresowania się przypadkowo napotkaną korespondencją.

Razem z Wesołym Ryjkiem z książki Wojciecha Widłaka pomarzyliśmy o nietuzinkowych wynalazkach, które chcielibyśmy skonstruować, co sprawiło, że sami staliśmy się znakomitymi konstruktorami słomkowych budowli i nie tylko. Podczas zajęć towarzyszyło nam niezmiennie głośne czytanie, tym razem  książek: Wesoły Ryjek i wynalazek oraz Zagadkowa koperta listonosza Artura do których przeczytania zachęcamy!

Zapraszamy do udziału w zajęciach  Kalejdoskop wiedzy i zabawy w Oddziale dla Dzieci, (ul. Czackiego 2, aula Gimnazjum nr 1) w poniedziałki o godz. 15.50.