Dla bibliotekarzy: Biblioteka w chmurze czyli potencjał nowych technologii

wtorek, 08 kwietnia 2014
Dla bibliotekarzy: Biblioteka w chmurze czyli potencjał nowych technologii

Co to jest hangouts? Jakie możliwości dają nam narzędzia Google? Jak promować wydarzenia w bibliotece dzięki internetowym aplikacjom?

Tajniki wykorzystania nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych poznali pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle 8 kwietnia 2014 r. podczas warsztatów w ramach programu „Nowe Technologie Lokalnie” realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Uczestnicy poznali dostępne on-line narzędzia Google – wirtualny dysk i kalendarz, które ułatwiają podział obowiązków i koordynowanie wspólnej pracy oraz planowanie wydarzeń. Podczas warsztatów przedstawiono również aplikacje Evernote, dzięki której można łatwo tworzyć notatki tekstowe i audio, robić zdjęcia, tworzyć listy zadań czy nagrywać przypomnienia oraz interaktywną platformę Evenea do promowania wydarzeń w Internecie.

Warsztaty poprowadził Adam Ptasiński – Mobilny Doradca, specjalista z zakresu wsparcia technologicznego w programie „Nowe Technologie Lokalnie”.