Kluby: Poszukiwacze skarbów na tropie!

poniedziałek, 22 czerwca 2015
Kluby: Poszukiwacze skarbów na tropie!

22 czerwca  2015r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie w ramach Fan Book Sobniów Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Na spotkaniu dyskutowano o książce Dariusza Rekosza  „Skarb królów”.

Bohaterem powieści przygodowej dla młodzieży jest Wojtek – uczeń klasy szóstej , który  mieszka na Śląsku z tatą Tomaszem. Tata Wojtka prowadzi mały antykwariat i nawet nie wie, że w jego zbiorach zaszyfrowane są informacje cenne dla złodziei zabytkowych przedmiotów. Kiedy w Sosnowie pojawia się bezwzględny Klaus Heinze i jest zainteresowany stara encyklopedią, akcja zdecydowanie przyspiesza. Nasz bohater wraz ze swoimi przyjaciółmi ruszają tropem Niemca, i tym samym wplątują się w niebezpieczna przygodę, którą w kulminacyjnym momencie komplikuje osobliwa policjantka Hanna Łabędź.

Bohaterowie odkryją czym jest poszukiwany skarb królów – legendarny Szczerbiec. Jaki finał będzie miała ta opowieść i w jaki sposób wpłynie na losy bohaterów, możesz przekonać się sięgając po tę książkę.

Klubowicze na zakończenie spotkania, stwierdzili, że, jest to ksiązka bardzo ciekawa. Jeżeli marzysz o przygodzie i lubisz historię to koniecznie  musisz ją przeczytać – podsumowała klubowiczka Kasia.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach