Kluby: Bóg nigdy nie mruga

wtorek, 19 kwietnia 2016
Kluby: Bóg nigdy nie mruga

19 kwietnia odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Kopernikus Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Klubowiczki rozmawiały o książce Reginy Brett  „Bóg nigdy nie mruga: 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu”.

„Bóg nigdy nie mruga: 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu” jest debiutem książkowym Reginy Brett. To zbiór felietonów omawiających różne zagadnienia: poczynając od błahych i codziennych, a kończąc na kwestiach wiary, sumienia i choroby.

Regina Brett nie miała łatwego życia. Przyszła na świat w wielodzietnej rodzinie, jako nastolatka wykorzystana seksualnie szukała ucieczki w alkoholu, przerwała studia, kiedy została samotną matką. Choroba nowotworowa „była pobudką, która wyrwała ją z letargu”. „Jeśli masz zdrowie i przyjaciół, to nic więcej ci nie potrzeba” - to zdanie z książki Reginy Brett może być mottem dla nas wszystkich. Niestety nie można tego powiedzieć o wszystkich jej stwierdzeniach.

Panią Elę zaszokowały słowa autorki, że rak był najlepszą rzeczą jaka mogła jej się przytrafić. Z tak straszną chorobą można walczyć, można wygrać lub przegrać, można się zmienić, ale cieszyć się? To co najmniej dziwne stwierdzenie. A do mnie - powiedziała pani Halina - najbardziej przemawiają słowa: „nic nie muszę, ale mogę”, bo mam taką możliwość. To mi się podoba - dodała z uśmiechem.

Z niektórymi tezami autorki klubowiczki nie zgadzały się, polemizowały z nimi i próbowały je podważyć. Pani Maria chciałaby móc sięgać od czasu do czasu do tej książki i czerpać pociechę w trudnych chwilach, natomiast do pani Grażyny nie przemawiają tego typu poradniki.

Dyskusyjny Klub Książki Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjne Kluby Książki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach.” Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych klubem prosimy o kontakt z Filią nr 2 MBP w Jaśle pod nr tel. 13 446 9001 lub e-mail : filia2@mbp.jaslo.pl