Książki: Seria o Sookie Stackhouse w bibliotece!

,
Książki: Seria o Sookie Stackhouse w bibliotece!

Czy wierni tradycyjnym wartościom Amerykanie potrafią żyć w zgodzie z istotami nadnaturalnymi? Temat ten podejmuje Charlaine Harris tworząc serię książek o Sookie Stackhouse.

Gdy japońscy naukowcy wynaleźli syntetyczną krew, nikt nie przypuszczał jak szybko zmieni się świat. Produkcja napoju True Blood sprawia, że dotychczas ukrywające się wampiry stają się pełnoprawnymi obywatelami. Mieszkańcy Bon Temps w Luizjanie traktują te nowości z nieufnością. Sookie Stackhouse, kelnerka w lokalnym barze, jest  zaintrygowana nowymi sąsiadami. Jako czytającą w myślach śmiertelników, mile zaskakuje ją cisza wampirzych mózgów. Poznając bliżej świat wampirów stara się do nich przekonać mieszkańców miasta. Seria tajemniczych morderstw bynajmniej jej w tym nie pomaga. Autorka w lekki sposób opisuje swoich bohaterów, bawiąc się stereotypami blondynki i wampira. Na postawie jej bestsellerowych powieści powstał serial Czysta krew.

Książki Charlaine Harris z serii o Sookie Stackhouse m.in. Martwy aż do zmroku, U martwych w Dallas  dostępne są w Wypożyczalni dla Dorosłych.

Książki o podobnej tematyce:
Rachel Caine seria: Wampiry z Morganville
Laurell K. Hamilton seria: Anita Blake