Młodzieżowo, artystycznie, niebanalnie – otwarcie wystawy Klubu Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD

środa, 10 września 2014

Niezwykły wschód popołudniową porą zaprezentowali młodzi artyści  z Jasła i regionu jasielskiego podczas otwarcia wystawy swoich prac, które odbyło się 10 września 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Pod hasłem „Pokaż się o WSCHODZIE!”, które dla każdego z nich stanowiło inną metaforę, zawarli wiersze, fotografie i prace plastyczne, a także tworzoną przez siebie muzykę.

Gospodarze spotkania, członkowie Klubu Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD zagwarantowali gościom pełną emocji dawkę młodej sztuki. Było chwilami nastrojowo, chwilami zabawnie, ale cały czas kreatywnie i niebanalnie. Uczestników wernisażu powitał niecodzienny koncert – na wibrafonie zagrał Szymon Bora, wibrafonista, kompozytor, muzyk jazzowy. Wiersze członkiń Klubu, Anny Niezgody, Hanny Wędrychowicz i Aleksandry Nocek recytowała Paulina Gronkiewicz, młoda artystka, laureatka wielu prestiżowych konkursów recytatorskich. Poetycko-gitarowe brzmienia zaprezentowali Gabriela Czerwińska i Mateusz Nocek. Odwiedzający wystawę mogli również obejrzeć prace Aleksandry Zajdel, Aleksandry Nguyen Van i Damiana Stasiowskiego.

WSCHÓD to dla mnie proces dojrzewania i cała burza temu towarzysząca – powiedziała Anna Niezgoda, uczestniczka wystawy. Cieszę się, że miałam okazję zaprezentowania swoich prac i poznania twórczości utalentowanych kreatywnych osób.
WSCHÓD to przede wszystkim fantastyczni ludzie, pełni pasji i pozytywnej energii, więc przygotowanie tej wystawy było dla mnie wyzwaniem, ale także dobrą zabawą, i dało mi wiele satysfakcji z działania zespołowego – dodała Aleksandra Nguyen Van.

Wystawę prac członków Klubu WSCHÓD można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle do 10 października br.