Projekty: Mama Miziołków w bibliotece

wtorek, 18 listopada 2014
Projekty: Mama Miziołków w bibliotece

Dlaczego Marek stał się Miziołkiem? Skąd wziął się smok Pompon? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli uczestnicy spotkań z Joanną Olech w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Była też okazja porozmawiać o tym, czym jest patriotyzm, i czy dzieci mają takie same prawa jak dorośli.

Joanna Olech, autorka i ilustratorka, mama znanej historii przesympatycznej rodzinki Miziołków, zdradziła na czym polega pisanie i ujawniła sekrety swoich nietuzinkowych bohaterów książkowych. W trakcie spotkania w ramach projektu „POLSKI! DO-MOWY!” dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, 4, Szkoły Podstawowej w Brzyskach oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przeprowadziły swój konkurs na Miziołka, poznały Natalię zwaną Tarantulą i wzięły udział w pełnych entuzjazmu quizach i konkursach, szukając nie tylko odpowiedzi na pytania o książki, ale też pasków i kolorów na swoich ubraniach.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu językowy POLSKI! DO-MOWY!. Partnerem projektu jest Jasielski Dom Kultury. Patronat medialny nad projektem objęli:  Nowe Podkarpacie, Telewizja Jasło, Radio Trendy, oraz portale: Jaslo4u.pl, TerazJaslo.pl, TwojeJaslo.pl, Jaslonet.pl, MiastoJaslo.pl i WirtualneJaslo.pl.