Edukacja: Przeżywam. Wyrażam. Jestem

sobota, 14 września 2019

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza do udziału w cyklu zajęć biblioterapeutycznych Przeżywam. Wyrażam. Jestem.

Wiek przedszkolny i wczesnoszkolny jest bardzo ważnym momentem, aby zainteresować dzieci książką i ułatwić dobry start w dorosłość. Z myślą o naszych najmłodszych czytelnikach przygotowaliśmy zajęcia z elementami biblioterapii, podczas których będziemy rozmawiać o ważnych dla nich sprawach. Zastanowimy się m.in.: jak wyrażać swoje emocje, dlaczego warto dzielić się dobrem, jak odnaleźć się w grupie rówieśniczej i czemu tak ważne jest pozytywne myślenie. Nie zabraknie głośnego czytania ciekawej literatury, dzięki której nauczymy się otwartości, rozwiniemy umiejętności językowe, wykształcimy dobre nawyki, m.in. samodzielność oraz dodamy sobie pewności w kontaktach z otoczeniem.

Zajęcia z zakresu edukacji czytelniczej przeznaczone są dla grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych 5-9 lat.

Informacji na temat zajęć udziela:
Renata Grzegorczyk
Oddział dla Dzieci i Młodzieży
dzieci@mbp.jaslo.pl
13 446 26 02 wew. 35

Więcej informacji na stronie www.mbp.jaslo.pl w zakładce Edukacja.