Jasielski Budżet Obywatelski 2022 – zachęcamy do głosowania!

poniedziałek, 13 września 2021
Jasielski Budżet Obywatelski 2022 – zachęcamy do głosowania!

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Zachęcamy gorąco wszystkich mieszkańców Jasła do zapoznania się z pomysłami i udziału w głosowaniu, a szczególnej uwadze polecamy projekty, które mają szansę na realizację w naszej Bibliotece.

Lista wszystkich projektów w tegorocznym głosowaniu znajduje się pod linkiem:

Uwadze naszych Czytelników i Sympatyków polecamy projekty nr 2 i nr 7.

KSIĄŻKI PRZEZ CAŁĄ DOBĘ – KSIĄŻKOMAT DLA MIESZKAŃCÓW JASŁA – PROJEKT NR 2

Czym jest książkomat?
- urządzenie, które działa jak paczkomat, tyle że na zbiory biblioteczne,
- umożliwia zamawianie, wypożyczanie i zwroty książek w dogodnym dla czytelnika czasie.

Dla kogo?
- dla tych, którzy chcą wygodnie pożyczać książki,
- dla pasjonatów nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań,
- dla czytelników, którzy z różnych powodów nie mogą skorzystać z biblioteki w godzinach jej
  otwarcia.

Dlaczego? Ponieważ jest:
- dostępny przez całą dobę,
- darmowy,
- obsługiwany kartą biblioteczną,
- bez barier architektonicznych.

UWAŻNOŚĆ W RODZICIELSTWIE I EDUKACJI – JOGA DLA DZIECI I DOROSŁYCH – PROJEKT NR 7

Projekt polega na zorganizowaniu zajęć z jogi z elementami relaksacji oraz biblio- i muzykoterapii. Grupę docelową stanowią dzieci oraz dorośli: rodzice i seniorzy – mieszkańcy Jasła, dla których zajęcia odbywałyby się bezpłatnie co tydzień w Sali edukacyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.
Celem projektu jest propagowanie i praktyczne wdrażanie aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia, uważności, świadomego oddechu w codziennych działaniach. To także zapoznanie uczestników z różnymi technikami oddychania, wyciszania oraz relaksacji. Joga harmonijnie rozwija ciało, pomaga skorygować wady postawy. Dzięki ćwiczeniom, dzieci i dorośli łatwiej skupiają uwagę, są bardziej świadomi własnego ciała, skoncentrowani. Powtarzanie asan dobrze wpływa na pamięć, pobudza wyobraźnię i rozwija kreatywność. Podczas ćwiczeń uczymy się szacunku do siebie i innych. Każde zajęcia kończą się relaksacją, która wycisza i pomaga nabrać energii do codziennych aktywności.

Jak głosować?
- należy wejść na stronę https://konsultacje.um.jaslo.pl/pl/budzet/glosowanie/4
- dokonać rejestracji (wymagany adres e-mail, nr telefonu i PESEL), zalogować się i oddać głos na PROJEKT NR 2 i PROJEKT NR 7. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Jasła.

Wszystkim pomysłodawcom projektów życzymy powodzenia!