Kluby: Kazuo Ishiguro „Malarz świata ułudy”

poniedziałek, 16 kwietnia 2018
Kluby: Kazuo Ishiguro  „Malarz świata ułudy”

DKK „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na rozmowę o książce Kazuo Ishiguro „Malarz świata ułudy”.

To opowieść o emerytowanym malarzu Masuji Ono, popierającym stary porządek sprzed 1948 r. Nowa rzeczywistość zmusza go do zweryfikowania poglądów, przyznania się do błędów i spojrzenia z dystansu na swoją twórczość. Ishiguro znakomicie uchwycił w powieści mentalność Japończyków.

Siła literatury, według mnie, leży w tym, że potrafi przemawiać do różnych pokoleń. Dzisiaj mają dla nas znaczenie te dzieła, które traktują o czymś więcej niż o kwestiach ważnych dla danej epoki, mają jakiś uniwersalny temat  –  mówił pisarz w jednym z wywiadów.

Kazuo Ishiguro, brytyjski pisarz japońskiego pochodzenia, autor m. in. głośnych powieści, jak „Okruchy dnia”, „Nie opuszczaj mnie”. W 2017 r. otrzymał Nagrodę Nobla.

Spotkanie odbędzie się 16 kwietnia 2018 r. o godz. 16.00 w Centrum Informacji Lokalnej MBP  w Jaśle (ul. Kołłątaja 1).

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.