Facebook
A A A

Spod zamarzniętych powiek

,

Adam Bielecki, Dominik Szczepański: Spod zamarzniętych powiek. – Warszawa  2017.

Biografia Adama Bieleckiego  przenosi czytelnika w  niezwykły świat widziany „zza zamarzniętych powiek”. Jest to opowieść o życiu marzyciela, który dzięki swojej  pasji zapragnął  stanąć na szczycie ośmiotysięczników.
Adam Bielecki ze skromnego  chłopca w Tychach przeistoczył się w mocarza, który dwukrotnie zdobył K2, a Gaszerbrum I i Broad Peak jako pierwszy na świecie w sezonie zimowym i nieustannie się wspina na trudne technicznie góry i ściany. W tej chwili jest  jednym z najlepszych himalaistów świata i przynajmniej na podstawie tej książki wydaje się, że pozostał  człowiekiem, który ma właściwie ustawione priorytety.
Na kartach biografii wielokrotnie wspomniane są wielkie nazwiska polskiego himalaizmu, a niektóre z tych postaci tj. Artur Hajzer czy Krzysztof Wielicki towarzyszą młodemu, niedoświadczonemu jeszcze wspinaczowi w jego drodze na szczyt.
Rewelacyjna książka mówiąca o wielkiej miłości do gór i cenie, jaką czasem przychodzi za nią zapłacić, o  problemach z finansowaniem wypraw, ze sprzętem, chorobą wysokościową czy odmrożeniami .
Książka napisana jest prostym językiem i czyta się ją z zapartym tchem. Zawiera wiele mądrych przemyśleń, sporą dawkę humoru oraz  całą masę zdjęć z wypraw autora.

Książka dostępna w Wypożyczalni dla Dorosłych, Filii nr 2 i Filii nr 3.