Akcje: Arcyważne fantazjowanie – spotkanie z Tiną Oziewicz w MBP w Jaśle

poniedziałek, 11 - wtorek, 12 maja 2015
Akcje: Arcyważne fantazjowanie – spotkanie z Tiną Oziewicz w MBP w Jaśle

Zastanawialiście się co stałoby się gdyby zwyczajny przedmiot okazał się zupełnie nadzwyczajny? Czy wiaduktowi kolejowemu udało się zostać mostem nad rzeką, a dziewczynkom z porcelanowego talerza uciec przed groźnym tyranozaurem? 11 i 12 maja br. uczestnicy spotkań autorskich z  Tiną Oziewicz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle przekonali się, że fantastyka nas przenika.

Spotkania były okazją do zainteresowania dzieci i młodzieży sztuką oraz skłoniły do abstrakcyjnego myślenia, które okazało się dla wszystkich formą doskonałej zabawy! Dzięki prezentacji książek autorki uczestnicy spotkań dowiedzieli się, że nawet wiadukt kolejowy może spełniać swoje marzenia i po mistrzowsku podjęli się próby interpretacji obrazu Wilhelma Sansala, który dzięki temu niewątpliwie nabrał nowego znaczenia.

Spotkania odbyły się z okazji XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Uczestniczyli w nich członkowie Klubu Czytających Rodzin oraz dzieci i młodzież z SP nr 1 i SOSW w Jaśle.