Bezpłatny dostęp do czytelni on-line IBUK Libra

środa, 10 lutego 2021
Bezpłatny dostęp do czytelni on-line IBUK Libra

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie oraz bibliotekami publicznymi województwa podkarpackiego wykupiła na kolejny rok dostęp do wybranych publikacji elektronicznych w czytelni on-line IBUK Libra.

Serwis IBUK Libra to pierwsza w Polsce czytelnia online, która udostępnia książki i czasopisma w formie elektronicznej m.in. z dziedziny ekonomii, nauk matematyczno-przyrodniczych, humanistycznych czy informatyki. Zapewnia dostęp do publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych. Po zalogowaniu się na osobiste konto myIBUK, użytkownik może korzystać z narzędzi do pracy z tekstem (zaznaczać fragmenty, tworzyć notatki, tagować, powiązywać zagadnienia i treści książek ze słownikami i encyklopediami PWN).

Bezpłatne kody dostępu do serwisu IBUK Libra można uzyskać osobiście w Wypożyczalni dla Dorosłych, Czytelni Głównej i  filiach MBP w Jaśle lub poprzez wiadomość e-mail z prośbą o udostępnienie kodu. W treści wiadomości należy podać swoje imię, nazwisko i numer karty bibliotecznej. W odpowiedzi czytelnik otrzyma unikatowy kod, który po zalogowaniu w serwisie IBUK Libra pozwoli korzystać z zasobów czytelni w dowolnym miejscu - w domu lub na urządzeniach mobilnych, takich jak tablet czy smartfon.

UWAGA: Piny aktywne do lutego 2021 zostały przedłużone na kolejny rok!

Szczegółowa instrukcja logowania w pdf dostępna w zakładce po prawej stronie.

Linki do filmów instruktażowych opisujących sposób logowania i funkcje platformy:

Kliknij, aby przejść do Czytelni IBUK Libra.

Informacji o IBUK Libra udziela:
Elżbieta Sławniak
tel. 13 446 26 02 wew. 34