Aktualności - archiwum 2011

17 grudnia 2011
W sobotę 17 grudnia br. ostatnia grupa studentów Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego odwiedziła „Przystanek – Biblioteka Juniwersytecka” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Celem całego cyklu zajęć prowadzonych przez MBP w Jaśle dla Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego była prezentacja innowacji związanych z książką i czytelnictwem, oraz popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci. Służyły temu nowatorskie formy pracy i zabawy z książkami.
09 grudnia 2011
O tym, co czytamy przed Świętami, w co się bawimy ze Świętym Mikołajem, jakie ozdoby i słodkości możemy rodzinnie przygotować na Boże Narodzenie, rozmawiali członkowie Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, które odbyło się w piątek, 9 grudnia br. Tłem wspólnego czytania, zabaw i rozmów– jak na przedświąteczny okres przystało – były pastorałki z płyty dołączonej do książki Wandy Chotomskiej „Kolędy i pastorałki”.
08 grudnia 2011
8 grudnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie świąteczne Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”.
06 grudnia 2011
Jak zostać Pomocnikiem Mikołaja? Czy prezenty świąteczne same wskakują do worka? Dlaczego najdłuższa broda najbardziej cieszy najmłodszych? Na te i wiele innych pytań odpowiadali mali uczestnicy mikołajkowej akcji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.
03 grudnia 2011
3 grudnia br. kolejna grupa studentów Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego spotkała się na Przystanku Biblioteka Juniwersytecka w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Jak na akademickie wymogi przystało, wysłuchali wykładu i uczestniczyli w zajęciach praktycznych z różnymi formami książek.
02 grudnia 2011
2 grudnia 2011 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie autorskie z Adamem Bełdą, które koncentrowało się wokół jego debiutanckiej powieści fantastycznonaukowej Edgar.
21 listopada 2011
Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego FunEnglish.pl. Łączy on zabawę i naukę z używaniem komputera. Każde dziecko może korzystać z kursu samodzielnie. Dokładnie tak, jak na co dzień korzysta z gier komputerowych. Wystarczy, aby uczyło się w bibliotece dwa razy w tygodniu przez niecałą godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy można było zobaczyć pierwsze efekty nauki.
19 listopada 2011
O wartości rodzinnego czytania oraz o rodzicielskiej intuicji usłyszeli uczestnicy spotkania z Dorotą Zawadzką, które odbyło się 19 listopada 2011 r. w Klubie Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Popularna „Superniania” wygłosiła pełen cennych wskazówek, ale też zabawnych anegdot wykład pt. „Mądre wychowanie”, a następnie odpowiadała na pytania rodziców.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 10 następna

grudzień 2018