• Zapraszamy po listopadowe kody dostępu do serwisu LEGIMI
    26 października 2021

Informujemy, że listopadowe bezpłatne kody dostępu do serwisu Legimi wydawane będą od  29 października 2021 roku (piątek).

• Festiwal: „Polska przydrożna” – wystawa fotografii Piotra Mareckiego
    27 września - 30 października 2021

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do obejrzenia wystawy fotografii Piotra Mareckiego „Polska przydrożna”. Ekspozycja jest wydarzeniem towarzyszącym XV Jasielskiemu Festiwalowi Literackiemu i Regionalnemu pod hasłem „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”.

• Konkursy: Liryczne Jasło zaprasza młodych twórców
    15 stycznia 2022

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza młodych twórców do udziału w XXVII Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”.

• Godziny funkcjonowania Biblioteki od 1 września 2021
    30 sierpnia 2021

Od 1 września 2021 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle będzie funkcjonować według nowego harmonogramu. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi godzinami pracy Biblioteki Głównej i naszych filii.

• Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w 4. rundzie Programu Rozwoju Bibliotek
    06 sierpnia 2021

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle znalazła się w gronie 75 bibliotek zakwalifikowanych do 4. rundy Programu Rozwoju Bibliotek finansowanej ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, wspierającej tysiące bibliotek publicznych. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

• Wystawy: Kot online!
    05 sierpnia 2021

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do obejrzenia wystawy online „Kot magiczny, kot symboliczny, kot liryczny”.

• Przywracamy pobieranie opłat
    21 czerwca - 05 lipca 2021

Szanowni Czytelnicy,

od 5 lipca 2021 r. przywracamy pobieranie kar regulaminowych za przetrzymanie zbiorów.

• Nowe oblicze czytelni online IBUK Libra
    19 maja 2021

Już dziś każdy czytelnik może zobaczyć, jak zmieniła się czytelnia online IBUK Libra. Wciąż na platformie można czytać całą dobę, siedem dni w tygodniu. Wydawnictwo Naukowe PWN potwierdza, że serwis po serii testów, w których brali udział także bibliotekarze, jest gotowy. Zmienia się również wygląd.

• Projekty: Bibliotekarz (ot)WARTY! - projekt szkoleniowy w MBP w Jaśle
    07 maja 2021

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki” uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizację szkoleń i warsztatów dla bibliotekarzy z powiatu jasielskiego.

• Projekty: Biblioteka - (ot)WARTA PRZESTRZEŃ! – nowy projekt MBP w Jaśle
    06 maja 2021

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki” uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizację działań animujących czytelnictwo.

Katalog online