23 maja 2018

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle zapraszają na Finał XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”. Laureatów Konkursu poznamy 29 maja 2018 r. podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury, współorganizatora wydarzenia.

18 kwietnia 2018

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle pragnąc upamiętnić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zaprasza do obejrzenia wystawy pn. „Pamiętamy! 100-lecie odzyskania niepodległości  w Jaśle”.

03 kwietnia 2018

Informujemy, że od kwietnia br. zmieniają się godziny funkcjonowania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w środy: Biblioteka Główna (ul. Kołłątaja 1) będzie czynna w godz. 8.00 – 18.00, a Filia nr 2 (ul. Kopernika 8) i Filia nr 3 (ul Szopena 22) w godz. 8.00 – 16.00.  Zmienione zostały także godziny otwarcia Filii nr 1 (ul. Sobniowska 34): poniedziałek 9.00 –17.00, środa 12.00 – 16.00,  piątek 9.00 – 16.00. Zmiana wynika z potrzeby zasygnalizowanej przez użytkowników biblioteki.

28 marca 2018

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do wzięcia udziału w nowym projekcie „O finansach… w bibliotece”, skierowanym do osób powyżej pięćdziesiątego roku życia.

12 września 2017

Jak wyrażać swoje emocje? Doświadczyć, że każdy człowiek jest wyjątkowy, odnaleźć się  w grupie rówieśniczej i przekonać się dlaczego warto być grzecznym? Wystarczy czytać, przeżywać i wyrażać! Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zachęca grupy przedszkolne i wczesnoszkolne do wzięcia udziału w zajęciach biblioterapeutycznych, stworzonych specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 5-9 lat.

08 września 2017

Wyobraźnia przekracza czas i przestrzeń. Nie ma dla niej granic i może wszystko. W nowym cyklu spotkań dla dzieci – Akademia Wyobraźni, rozpoczynającym się od 20 września 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, nauczymy się jak rozwijać i twórczo wykorzystywać swoją wyobraźnię.

Setki książek w jednym miejscu, komfort czytania i technologia przyjazna ekologii. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do skorzystania z nowej usługi – wypożyczania e-czytników, które umożliwiają lekturę publikacji w formie elektronicznej. E-czytniki można wypożyczać w Wypożyczalni dla Dorosłych, ul. Kołłątaja 1.

Chcesz poznać możliwości nowoczesnych iPadów Air? Nauczyć się języka angielskiego dzięki aplikacjom edukacyjnym, przygotować samodzielnie kolaż zdjęć, filmik czy komiks lub odwiedzić wirtualne muzea? Przyjdź do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle i skorzystaj z bezpłatnego dostępu do tabletów.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy  w  "Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa" - Priorytet 1:" Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych".

Jak wino z upływem lat nabierają wartości i przywołują smak minionego czasu. Szczególną osobliwość stanowią dla badaczy, dokumentalistów oraz osób zainteresowanych historią Jasła i miejscowości naszego powiatu.

[1] 2 z 2 następna