Facebook ikonka prawy margines

Aktualności

 • Kluby: Bałwankowa rodzina
  09 lutego 2023

  Informujemy, że zmienił się termin spotkania Klubu Czytających Rodzin. Spotkanie odbędzie się 9 lutego 2023 r.

  Bałwan to nieodzowny element zimowej scenerii. Ale jaki właściwie powinien być: duży czy mały, okrągły czy kwadratowy, z nosem czerwonym z marchewki czy czarnym z węgielka?

 • Cykle: Śnieżne opowieści
  16 - 27 stycznia 2023

  Zima jak każda z pór roku ma niepowtarzalny klimat. Zwykle w tym czasie z nieba lecą puszyste płatki śniegu, pola pokryte są białą warstwą, a mróz szczypie w uszy i nosy. I choć u nas za oknem tej zimy jeszcze nie widać, poszukamy jej wspólnie w bibliotece. To będzie doskonały czas na czytanie książek, spotkania w gronie przyjaciół i twórcze zabawy.

 • Konkursy: XXVIII Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”
  15 stycznia - 20 maja 2023

  Zakończyliśmy przyjmowanie prac na XXVIII Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”.

 • Zwracaj książki wygodnie – wrzutnia w Bibliotece Głównej MBP w Jaśle
  28 grudnia 2022

  Z radością informujemy, że w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle została zainstalowana wrzutnia książek, która umożliwi czytelnikom zwrot wypożyczonych zbiorów także w godzinach zamknięcia instytucji. Wrzutnia służy do całodobowego zwrotu zbiorów Biblioteki Głównej przy ul. Kołłątaja 1.

 • Wystawy: „Maria Konopnicka – życie, dzieło i duch”
  10 marca 2023

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, zaprasza do obejrzenia wystawy „Maria Konopnicka – życie, dzieło i duch”, którą prezentujemy dzięki uprzejmości autora – Pawła Bukowskiego, dyrektora Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.

 • Projekty: MBP w Jaśle wyróżniona w 4. rundzie Programu Rozwoju Bibliotek
  16 grudnia 2022

  Z przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle ukończyła blisko dwuletnią przygodę w Programie Rozwoju Bibliotek, realizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Nasza Biblioteka otrzymała wyróżnienie specjalne w Konkursie „coPotrzeba? – na najlepiej zaprojektowaną usługę w 4. rundzie PRB” za przygotowanie i wdrożenie usługi „WSPÓŁ-DZI@ŁAMY!”

 • Jasielska Biblioteka doceniona za wydarzenie Tygodnia Bibliotek 2022
  24 listopada 2022

  Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała wyróżnienie w konkursie na najciekawsze wydarzenie Tygodnia Bibliotek 2022 „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

 • Akcje: Mała książka - wielki człowiek - kolejna edycja
  22 czerwca 2023

  Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, która ponownie rusza w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle od 2 listopada 2022 roku.

 • Cyfrowe Centrum Edukacji dla uczniów z Ukrainy
  20 września - 31 grudnia 2022

  Zapraszamy do Cyfrowego Centrum Edukacji dla dzieci ukraińskich, które uczą się w szkole ukraińskiej online lub w polskich szkołach, ale chcą realizować również ukraińską podstawę programową.

 • Cykle: Poczytajmy, pogadajmy – zajęcia dla dzieci
  31 maja 2023

  Od  września 2022 rozpoczynamy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle nowy cykl spotkań całorocznych Poczytajmy, pogadajmy dla dzieci w wieku 6-10 lat.