Facebook ikonka prawy margines

Aktualności

 • Konkursy: Finał XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło
  02 czerwca 2023

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle zapraszają na uroczysty finał XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło, który odbędzie się 12 czerwca 2023 w Sali offowej Jasielskiego Domu Kultury.

 • Godziny pracy Biblioteki w dniu 9 czerwca 2023 r.
  02 czerwca 2023

  Zapraszamy do zapoznania się z godzinami pracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w dniu 9 czerwca 2023 r.

 • Książka to ogród – XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
  01 - 07 czerwca 2023

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, zaprasza w dniach 1-7 czerwca 2023 r. na XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom organizowany przez „Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta Dzieciom”. W tym roku hasłem przewodnim akcji jest „Książka to ogród”.

 • Czerwcowe kody dostępu do LEGIMI
  30 maja 2023

  Informujemy, że czerwcowe bezpłatne kody dostępu do serwisu Legimi wydawane będą od  1 czerwca 2023 roku (czwartek).

 • Okamgnienie – wrażliwi na czytanie! Projekt MBP w Jaśle
  22 maja 2023

  Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki” uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację działań promujących czytelnictwo, a także wzmacniających rolę biblioteki jako jednego z ważnych ośrodków lokalnego życia kulturalnego. Nasz projekt znalazł się w pierwszej dwudziestce na ponad 780 złożonych wniosków.

 • Jasło i jaślanie do II wojny światowej
  03 - 31 marca 2023

  W 2020 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wydała zestawienie bibliograficzne „Jasło i jaślanie w latach II wojny światowej”. Niniejsza  bibliografia stanowi uzupełnienie historii i życia miasta do 1939 roku.

 • Zwracaj książki wygodnie – wrzutnia w Bibliotece Głównej MBP w Jaśle
  28 grudnia 2022

  Z radością informujemy, że w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle została zainstalowana wrzutnia książek, która umożliwi czytelnikom zwrot wypożyczonych zbiorów także w godzinach zamknięcia instytucji. Wrzutnia służy do całodobowego zwrotu zbiorów Biblioteki Głównej przy ul. Kołłątaja 1.

 • Akcje: Mała książka - wielki człowiek - kolejna edycja
  22 czerwca 2023

  Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, która ponownie rusza w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle od 2 listopada 2022 roku.

 • Cyfrowe Centrum Edukacji dla uczniów z Ukrainy
  20 września - 31 grudnia 2022

  Zapraszamy do Cyfrowego Centrum Edukacji dla dzieci ukraińskich, które uczą się w szkole ukraińskiej online lub w polskich szkołach, ale chcą realizować również ukraińską podstawę programową.

 • Cykle: Poczytajmy, pogadajmy – zajęcia dla dzieci
  31 maja 2023

  Od  września 2022 rozpoczynamy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle nowy cykl spotkań całorocznych Poczytajmy, pogadajmy dla dzieci w wieku 6-10 lat.