24 stycznia 2019

Na pierwsze w tym roku spotkanie  Dyskusyjny Klub Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej  zaprasza 24 stycznia  2018 r. (czwartek) o godzinie 16.30. Będziemy rozmawiać o książce Małgorzaty Winkler-Pogody  „Tamtego lata w Bułgarii.

07 - 28 stycznia 2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę „Mistrzowie Ilustracji” przygotowaną przez Wydawnictwo Dwie Siostry.

04 stycznia 2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle zapraszają do udziału w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”.

12 września 2018

Jak wyrażać swoje emocje? Doświadczyć, że każdy człowiek jest wyjątkowy, odnaleźć się  w grupie rówieśniczej i przekonać się, że warto dzielić się dobrem? Wystarczy czytać, przeżywać i wyrażać! Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zachęca grupy przedszkolne i wczesnoszkolne do wzięcia udziału w zajęciach biblioterapeutycznych, stworzonych specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 5-9 lat.

Setki książek w jednym miejscu, komfort czytania i technologia przyjazna ekologii. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do skorzystania z nowej usługi – wypożyczania e-czytników, które umożliwiają lekturę publikacji w formie elektronicznej. E-czytniki można wypożyczać w Wypożyczalni dla Dorosłych, ul. Kołłątaja 1.

Chcesz poznać możliwości nowoczesnych iPadów Air? Nauczyć się języka angielskiego dzięki aplikacjom edukacyjnym, przygotować samodzielnie kolaż zdjęć, filmik czy komiks lub odwiedzić wirtualne muzea? Przyjdź do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle i skorzystaj z bezpłatnego dostępu do tabletów.

Jak wino z upływem lat nabierają wartości i przywołują smak minionego czasu. Szczególną osobliwość stanowią dla badaczy, dokumentalistów oraz osób zainteresowanych historią Jasła i miejscowości naszego powiatu.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie oraz bibliotekami publicznymi województwa podkarpackiego wykupiła na kolejny rok dostęp do wybranych publikacji elektronicznych w czytelni on-line IBUK Libra. Dostęp aktywny jest od 2 lutego 2018 r. do 1 lutego 2019 r.
Miło nam poinformować, że od 1 stycznia 2019 r. stanowisko zastępcy dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zajmuje Pani Katarzyna Koczwara, dotychczasowa kierowniczka Działu Informacyjno-Bibliograficznego z Czytelnią Główną.

Zapytanie ofertowe na zakup nowości i wznowień wydawniczych w 2019 r.