08 - 14 kwietnia 2020

Życzenia Świąteczne

31 marca 2020

W związku z licznymi telefonicznymi zapytaniami, dotyczącymi prolongaty książek informujemy, że jest ona możliwa wyłącznie poprzez indywidualne internetowe konto czytelnika.

Instrukcja logowania na konto czytelnika pod linkiem:

Przypominamy, że kary regulaminowe za przetrzymanie zbiorów, których zwrot przypada w okresie zamknięcia Biblioteki, nie będą naliczane.

17 marca 2020

W okresie zamknięcia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w Wypożyczalni dla Dorosłych oraz w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbędzie się inwentaryzacja. W tym czasie nie będzie możliwa telefoniczna prolongata książek, można jej dokonać jedynie poprzez indywidualne internetowe konto czytelnika. Kary regulaminowe za przetrzymanie zbiorów, których zwrot przypada w wyżej wymienionym terminie, nie będą naliczane. Okres zamknięcia Biblioteki może ulec zmianie na podstawie stosownych wytycznych dotyczących rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-COV-2. Prosimy o sprawdzanie aktualności na naszej stronie.

16 - 09 marca 2020

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie oraz bibliotekami publicznymi województwa podkarpackiego wykupiła na kolejny rok dostęp do wybranych publikacji elektronicznych w czytelni on-line IBUK LIBRA. Teraz bezpłatny dostęp do serwisu możesz uzyskać bez wychodzenia z domu.

11 marca 2020

W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-COV-2 informujemy, że od jutra, tj. 12 marca 2020 r. zostają zawieszone do odwołania wszystkie zajęcia dla dzieci, spotkania klubów i wydarzenia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

03 marca 2020

Czy znasz już IBUKA Librę? Czy wiesz jakie to proste, aby mieć dostęp do dziesiątek, a nawet setek e-książek z dowolnego miejsca na ziemi, w wybranym przez Ciebie czasie, za darmo? IBUK Libra to nie tylko e-czytelnia PWN. To zaawansowane narzędzie do pracy z tekstem, gdzie możesz robić notatki, czy tworzyć cytowania do pracy semestralnej, bądź dyplomowej.

14 stycznia 2020

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w 2019 r. otrzymała dofinasowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 1 : "Zakup nowości wydawniczych  do bibliotek publicznych".

14 września 2019

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza do udziału w cyklu zajęć biblioterapeutycznych Przeżywam. Wyrażam. Jestem.

10 września 2019

Od września 2019 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle włącza się w kampanię społeczną „Mała książka – wielki człowiek”, by przypomnieć o korzyściach płynących ze wspólnego rodzinnego czytania.

03 września 2019

Każdy z nas już od narodzin związany jest z naturą. Otaczani jesteśmy jej pięknem i kojącym działaniem.  Dzięki niej mamy co jeść, gdzie mieszkać, czym oddychać. Ma ona duże znaczenie w życiu każdego z nas, ponieważ pozwala nam się nieustannie rozwijać.

[1] 2 z 2 następna