• Kluby: Bałwankowa rodzina
    09 lutego 2023

Informujemy, że zmienił się termin spotkania Klubu Czytających Rodzin. Spotkanie odbędzie się 9 lutego 2023 r.

Bałwan to nieodzowny element zimowej scenerii. Ale jaki właściwie powinien być: duży czy mały, okrągły czy kwadratowy, z nosem czerwonym z marchewki czy czarnym z węgielka?

• Cykle: Śnieżne opowieści
    16 - 27 stycznia 2023

Zima jak każda z pór roku ma niepowtarzalny klimat. Zwykle w tym czasie z nieba lecą puszyste płatki śniegu, pola pokryte są białą warstwą, a mróz szczypie w uszy i nosy. I choć u nas za oknem tej zimy jeszcze nie widać, poszukamy jej wspólnie w bibliotece. To będzie doskonały czas na czytanie książek, spotkania w gronie przyjaciół i twórcze zabawy.

• Konkursy: XXVIII Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”
    15 stycznia - 20 maja 2023

Zakończyliśmy przyjmowanie prac na XXVIII Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”.

• Zwracaj książki wygodnie – wrzutnia w Bibliotece Głównej MBP w Jaśle
    28 grudnia 2022

Z radością informujemy, że w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle została zainstalowana wrzutnia książek, która umożliwi czytelnikom zwrot wypożyczonych zbiorów także w godzinach zamknięcia instytucji. Wrzutnia służy do całodobowego zwrotu zbiorów Biblioteki Głównej przy ul. Kołłątaja 1.

• Wystawy: „Maria Konopnicka – życie, dzieło i duch”
    10 marca 2023

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, zaprasza do obejrzenia wystawy „Maria Konopnicka – życie, dzieło i duch”, którą prezentujemy dzięki uprzejmości autora – Pawła Bukowskiego, dyrektora Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.

• Projekty: MBP w Jaśle wyróżniona w 4. rundzie Programu Rozwoju Bibliotek
    16 grudnia 2022

Z przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle ukończyła blisko dwuletnią przygodę w Programie Rozwoju Bibliotek, realizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Nasza Biblioteka otrzymała wyróżnienie specjalne w Konkursie „coPotrzeba? – na najlepiej zaprojektowaną usługę w 4. rundzie PRB” za przygotowanie i wdrożenie usługi „WSPÓŁ-DZI@ŁAMY!”

• Jasielska Biblioteka doceniona za wydarzenie Tygodnia Bibliotek 2022
    24 listopada 2022

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała wyróżnienie w konkursie na najciekawsze wydarzenie Tygodnia Bibliotek 2022 „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

• Akcje: Mała książka - wielki człowiek - kolejna edycja
    22 czerwca 2023

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, która ponownie rusza w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle od 2 listopada 2022 roku.

• Cyfrowe Centrum Edukacji dla uczniów z Ukrainy
    20 września - 31 grudnia 2022

Zapraszamy do Cyfrowego Centrum Edukacji dla dzieci ukraińskich, które uczą się w szkole ukraińskiej online lub w polskich szkołach, ale chcą realizować również ukraińską podstawę programową.

• Cykle: Poczytajmy, pogadajmy – zajęcia dla dzieci
    31 maja 2023

Od  września 2022 rozpoczynamy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle nowy cykl spotkań całorocznych Poczytajmy, pogadajmy dla dzieci w wieku 6-10 lat.