• Kluby: W poszukiwaniu własnej drogi
    27 czerwca 2022

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, w ramach Klubu Powiększania Wyobraźni,  zaprasza na rozmowę o filmach „Gdzie jesteś, Bernadette?” i „Pollock”.

• Projekty: Z książką za pan brat! – warsztaty literacko-artystyczne
    25 czerwca 2022

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach projektu „Biblioteka zawsze po drodze” zaprasza małych jaślan wraz z rodzicami i opiekunami do udziału w warsztatach inspirowanych znanymi i lubianymi utworami dla najmłodszych.

• Godziny pracy Biblioteki w okresie wakacyjnym
    23 czerwca 2022

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem pracy biblioteki w okresie wakacyjnym.

• Cykle: W labiryncie traw – spotkania wakacyjne
    21 czerwca - 31 sierpnia 2022

Rośliny łąkowe zachwycają różnorodnością kolorów i zapachów, są skarbnicą leczniczych preparatów i naturalnych kosmetyków. Pojawiają się w legendach, opowieściach i obrzędach ludowych. Idąc na spacer możemy tworzyć z nich piękne kompozycje do naszych domów, upleść wianki lub odpocząć w ciszy i spokoju.

• Godziny pracy Biblioteki 25 czerwca 2022 r.
    20 czerwca 2022

Informujemy, że w sobotę 25 czerwca 2022 r. Miejska Biblioteka Publiczne w Jaśle /Biblioteka Główna/ będzie czynna dla czytelników w godzinach 10:15 - 18:00. Filia nr 2 i Filia nr 3 nieczynne.

• Projekty: Rzeczy specjalne – konkurs czytelniczy dla młodzieży
    15 czerwca 2022

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach projektu „Biblioteka zawsze po drodze” zaprasza czytelników w wieku 11-14 lat do udziału w konkursie czytelniczym.

• Czerwcowe kody do serwisu Legimi
    30 maja 2022

Informujemy, że czerwcowe bezpłatne kody dostępu do serwisu Legimi wydawane będą od 1 czerwca 2022 roku (środa).

• Projekty: Biblioteka zawsze po drodze
    14 kwietnia 2022

Z radością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki” uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację działań promujących czytelnictwo, a także wzmacniających rolę biblioteki jako jednego z ważnych ośrodków lokalnego życia kulturalnego. Nasz projekt uzyskał drugi wynik na liście na ponad 700 wniosków!

• Nauka polskiego dla Uchodźców z Ukrainy - Nabór zamknięty
    07 - 30 kwietnia 2022

Uwaga! Nabór na zajęcia zamknięty.

W solidarności z osobami, które uciekając przed wojną w Ukrainie znalazły schronienie w Jaśle i okolicy informujemy, że mamy możliwość zorganizowania bezpłatnych lekcji polskiego dla dorosłych i dla dzieci.

• Jasło pomaga Ukrainie
    23 marca 2022

Trwa wojna w Ukrainie. W pomoc uchodźcom włączają się również jasielskie instytucje: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, Jasielski Dom Kultury, Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej, Muzeum Regionalne w Jaśle czy Młodzieżowy Dom Kultury. Szczegóły na plakacie.