26 czerwca 2019

Dyskusyjny Klub Książki „Liberatorium” MBP w Jaśle zaprasza na spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim, autorem  książek  „Dygot”, „Ślady” „Rdza”, „Nikt nie idzie”.

17 czerwca 2019

Jaki kolor ma lato? Niebieski? Złoty? Zielony? A może różowy? Czy kolory mogą wpływać na nasz nastrój? Czy mają znaczenie w kulturze, sztuce oraz w codziennym życiu? Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na cykl zajęć wakacyjnych dla dzieci Lato w kolorze… W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, Filii nr 1, Filii nr 2 i Filii nr 3 odkryjemy wspólnie bogaty świat barw…

11 czerwca 2019

W tym roku mamy okazję  świętować 50-lecie Muzeum Regionalnego w Jaśle - Instytucji, która dba o zachowanie i upowszechnianie naszego lokalnego dziedzictwa. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przygotowała zestawienie bibliograficzne wybranych wydawnictw zwartych i artykułów z czasopism poświęconych Muzeum, które obrazują życie Placówki na przestrzeni minionego półwiecza.

03 czerwca 2019

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała dofinansowanie ze środków Programu Dotacyjnego „Niepodległa” na realizację projektu edukacyjnego zachęcającego do czynnego uczestnictwa w kulturze i wspólnego świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

26 kwietnia - 31 grudnia 2019
Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki” uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizację działań animujących czytelnictwo.
12 września 2018

Jak wyrażać swoje emocje? Doświadczyć, że każdy człowiek jest wyjątkowy, odnaleźć się  w grupie rówieśniczej i przekonać się, że warto dzielić się dobrem? Wystarczy czytać, przeżywać i wyrażać! Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zachęca grupy przedszkolne i wczesnoszkolne do wzięcia udziału w zajęciach biblioterapeutycznych, stworzonych specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 5-9 lat.

Setki książek w jednym miejscu, komfort czytania i technologia przyjazna ekologii. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do skorzystania z nowej usługi – wypożyczania e-czytników, które umożliwiają lekturę publikacji w formie elektronicznej. E-czytniki można wypożyczać w Wypożyczalni dla Dorosłych, ul. Kołłątaja 1.

Chcesz poznać możliwości nowoczesnych iPadów Air? Nauczyć się języka angielskiego dzięki aplikacjom edukacyjnym, przygotować samodzielnie kolaż zdjęć, filmik czy komiks lub odwiedzić wirtualne muzea? Przyjdź do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle i skorzystaj z bezpłatnego dostępu do tabletów.

Jak wino z upływem lat nabierają wartości i przywołują smak minionego czasu. Szczególną osobliwość stanowią dla badaczy, dokumentalistów oraz osób zainteresowanych historią Jasła i miejscowości naszego powiatu.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie oraz bibliotekami publicznymi województwa podkarpackiego wykupiła na kolejny rok dostęp do wybranych publikacji elektronicznych w czytelni on-line IBUK Libra. Dostęp aktywny jest od 2 lutego 2018 r. do 1 lutego 2019 r.

[1] 2 z 2 następna

czerwiec 2019