18 - 29 stycznia 2018

W dniach 29 stycznia – 9 lutego 2018 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci, młodzież i seniorów na cykl spotkań „Ferie dobrze zaprogramowane”. Dla dzieci proponujemy zajęcia z podstaw programowania i kreatywne zabawy z tabletami, młodzież zapraszamy do skorzystania z edukacyjnych aplikacji, konsoli i gier planszowych, a seniorom pokażemy, że nauka obsługi tabletów wcale nie musi być trudna.

29 stycznia 2018

Piszesz opowiadania lub wiersze? Weź udział w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”. Na prace czekamy do 29 stycznia 2018 r.

26 października 2017

Nasza biblioteka to nie tylko budynek czy półki z książkami, to dużo więcej… Niezwykli ludzie, nietuzinkowe historie, wspaniałe spotkania i wciąż nowe przygody. Z myślą o 70.leciu biblioteki zrodził się pomysł na kampanię pod hasłem Moja biblioteka. Jednym z jej elementów jest wystawa pod tym samym tytułem.

12 września 2017

Jak wyrażać swoje emocje? Doświadczyć, że każdy człowiek jest wyjątkowy, odnaleźć się  w grupie rówieśniczej i przekonać się dlaczego warto być grzecznym? Wystarczy czytać, przeżywać i wyrażać! Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zachęca grupy przedszkolne i wczesnoszkolne do wzięcia udziału w zajęciach biblioterapeutycznych, stworzonych specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 5-9 lat.

08 września 2017

Wyobraźnia przekracza czas i przestrzeń. Nie ma dla niej granic i może wszystko. W nowym cyklu spotkań dla dzieci – Akademia Wyobraźni, rozpoczynającym się od 20 września 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, nauczymy się jak rozwijać i twórczo wykorzystywać swoją wyobraźnię.

Setki książek w jednym miejscu, komfort czytania i technologia przyjazna ekologii. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do skorzystania z nowej usługi – wypożyczania e-czytników, które umożliwiają lekturę publikacji w formie elektronicznej. E-czytniki można wypożyczać w Wypożyczalni dla Dorosłych, ul. Kołłątaja 1.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy  w  "Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa" - Priorytet 1:" Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych".

Chcesz poznać możliwości nowoczesnych iPadów Air? Nauczyć się języka angielskiego dzięki aplikacjom edukacyjnym, przygotować samodzielnie kolaż zdjęć, filmik czy komiks lub odwiedzić wirtualne muzea? Przyjdź do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle i skorzystaj z bezpłatnego dostępu do tabletów.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie oraz dziesięcioma bibliotekami publicznymi województwa podkarpackiego wykupiła na kolejny rok dostęp do wybranych publikacji elektronicznych w czytelni on-line IBUK LIBRA. Dostęp aktywny jest od 1 lutego 2017 r. do 31 stycznia 2018 r.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w Programie Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów bibliotek polskich. W 2016 roku na zakup nowości wydawniczych Biblioteka otrzymała dofinansowanie w wysokości 34 000 zł.

[1] 2 z 2 następna

styczeń 2018