Facebook ikonka prawy margines

Wystawy aktualne

Wystawy w holu Biblioteki poruszają tematy z zakresu kultury, literatury, życia społecznego, historii. Staramy się prezentować je w jak najszerszym spektrum,  pamiętając jednakże o odniesieniach do przestrzeni lokalnej. Szczególną uwagę przywiązujemy do przedstawienia historii, atrakcji turystycznych, zwyczajów i obrzędów Jasła i powiatu jasielskiego. Prezentujemy prace lokalnych artystów, dorobek regionalnych pisarzy i poetów, odszukujemy jasielskie ślady w polskiej literaturze i sztuce. Organizujemy także wystawy dokumentujące  realizowane przez nas projekty. Cieszą się one popularnością wśród czytelników, ponieważ są okazją do miłych wspomnień i odnalezienia siebie na prezentowanych fotografiach. Wystawy można odwiedzać w godzinach otwarcia Biblioteki. Zapraszamy!

Wystawy aktualne:

  • Festiwal: Portrety zza biurka – otwarcie wystawy
    25 września 2023

    Rozpoczynając XVII Jasielski Festiwal Literacki „Drogi i bezdroża”, serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy „Portrety zza biurka. Literackie tropy Jasielszczyzny”, w której zgodzili się wziąć udział autorki i autorzy związani z Jasłem i naszą Biblioteką, a wymyślili ją i przygotowali nasi Czytelnicy. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w poniedziałek 25 września o 17:00 w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

  • Wystawa: Portrety zza biurka
    25 września 2023

    Wernisaż wystawy 25 września 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle był wydarzeniem otwierającym XVII Jasielski Festiwal Literacki.