Facebook
A A A
Aktualności
08 - 14 kwietnia 2020

Życzenia Świąteczne

W związku z decyzją Ministra Zdrowia z dnia 20.03.2020 r. o wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle pozostanie ZAMKNIĘTA dla czytelników  DO ODWOŁANIA.
Kary regulaminowe za przetrzymanie zbiorów, których zwrot przypada w wyżej wymienionym okresie, nie będą naliczane. Przypominamy o możliwości prolongaty książek online.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy - biblioteka@mbp.jaslo.pl lub telefoniczny - 13 448 06 65/ 13 446 26 02 w godz. 8:00-14:00. Prosimy o sprawdzanie aktualności na naszej stronie.

31 marca 2020

W związku z licznymi telefonicznymi zapytaniami, dotyczącymi prolongaty książek informujemy, że jest ona możliwa wyłącznie poprzez indywidualne internetowe konto czytelnika.

Instrukcja logowania na konto czytelnika pod linkiem:

https://katalog.mbp.jaslo.pl/sowacgi.php?KatID=0&typ=help&p=login

Przypominamy, że kary regulaminowe za przetrzymanie zbiorów, których zwrot przypada w okresie zamknięcia Biblioteki, nie będą naliczane.

 

11 marca 2020

W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-COV-2 informujemy, że od jutra, tj. 12 marca 2020 r. zostają zawieszone do odwołania wszystkie zajęcia dla dzieci, spotkania klubów i wydarzenia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

16 - 09 marca 2020

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie oraz bibliotekami publicznymi województwa podkarpackiego wykupiła na kolejny rok dostęp do wybranych publikacji elektronicznych w czytelni on-line IBUK LIBRA. Teraz bezpłatny dostęp do serwisu możesz uzyskać bez wychodzenia z domu.

[1] 2 3 4 z 4 następna

Media o nas
Zachęcamy do zapoznania się
z najciekawszymi informacjami o bibliotece
w mediach.
Info
Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Cale Jasło czyta dzieciom
Wydarzyło się
07 kwietnia 2020

7 kwietnia br. za sprawą poezji Marii Konopnickiej wyruszyliśmy z naszymi czytelnikami na poszukiwanie wiosny.

02 kwietnia 2020

2 kwietnia wraz z naszymi czytelnikami świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

10 marca 2020

O tym jak się bawić modą, jak się ubierać, żeby zatuszować mankamenty sylwetki, a co najważniejsze – jak akceptować siebie poprzez stylizację i dobór stroju do własnego typu figury –  opowiedziała Magdalena Sajdak ze Studia Make-up & Stylist.

07 marca 2020

Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki “CzytaMY” Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki  Publicznej w Jaśle w dniu 7 marca 2020 r. rozmawialiśmy o ulubionych książkach. O książkach, do których często wracamy. Pamiętamy o nich długo i z pełnym przekonaniem polecamy je innym.

04 marca 2020

4 marca 2020 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie Filia w Jaśle zorganizowały seminarium dla bibliotekarzy bibliotek publicznych, pedagogicznych i szkolnych pt. „Nasza Mała Ojczyzna – nowoczesna edukacja regionalna w bibliotece”.

Powieść Magdy Knedler przedstawia losy niezwykłej kobiety – Stanisławy Leszczyńskiej – polskiej położnej, która w obozie zagłady w Auschwitz pomogła przyjść na świat setkom dzieci.

Książka pokazuje, że rozmowy z dziećmi na poważne tematy wcale nie muszą być trudne i skomplikowane. Teksty napisane są przystępnym, zrozumiałym językiem i zawierają piękne ilustracje. Lektura będzie idealnym wstępem do ciekawej i rozwijającej rozmowy z dzieckiem.

IBUK Libra
Tablety w Bibliotece
Biblioteka Narodowa
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Fundacja ABCXXI