Banner wyskakujący
Facebook ikonka prawy margines
Aktualności
 • W(koło) książki - rodzinny piknik czytelniczy
  wtorek, 18 czerwca 2024

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach projektu „Biblio(TEKA) rozmaitości” zaprasza małych jaślan wraz z rodzicami i opiekunami do udziału w rodzinnym pikniku czytelniczym.

 • Z książką na wakacje – kiermasz książek
  poniedziałek, 17 czerwca 2024

  W dniach 21-22 czerwca 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na kiermasz książek wycofanych ze zbiorów bibliotecznych.

 • Kluby: Z oddechem o książce Patyki, badyle
  czwartek, 20 czerwca 2024

  20 czerwca 2024 o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „z Oddechem”. Uczestnicy porozmawiają o książce Urszuli Zajączkowskiej "Patyki, badyle".

 • 27 czerwca Miejska Biblioteka Publiczna - nieczynna
  czwartek, 20 czerwca 2024

  27.06.2024 r. (czwartek) Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle (Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3) nieczynna z powodu wyjazdu szkoleniowego pracowników.

 • Cykle: Wędrówki z wiatrem – wakacje w bibliotece
  środa, 19 czerwca 2024

  Dlaczego w muszli, coś szumi? Czy wiatr rozpoznaje kolory? Czym różni się wiatr wiejący na morzu od wiatru wiejącego na lądzie? Kto roznosi pyłki drzew i kwiatów? Jak powstaje dmuchawiec i co się wydarzy, gdy go zdmuchniemy?

 • Wystawy: Wystawa prac laureatów XXIX OKLTDiM Liryczne Jasło
  poniedziałek, 17 czerwca 2024
  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę prac laureatów XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”.
 • Konkursy: Laureaci XXIX OKLTDiM
  czwartek, 13 czerwca 2024
  14 czerwca 2024 poznaliśmy nazwiska laureatów XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło. Podczas uroczystego Finału nagrodziliśmy młodych twórców, wyłonionych przez Jury Konkursu. Poniżej lista laureatów Konkursu.
 • Projekt Biblio(TEKA) rozmaitości
  wtorek, 11 czerwca 2024

  Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki” uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację działań promujących czytelnictwo, a także wzmacniających rolę biblioteki jako jednego z ważnych ośrodków lokalnego życia kulturalnego.

 • Miasto Młodzieży – inicjatywy!
  poniedziałek, 03 czerwca 2024

  Jaki masz wpływ na twoje miasto,  jak Twoje pomysły zamienić w działanie, jak możesz wzmocnić siebie, żeby łatwiej działać z innymi… – pamiętacie te pytania?

Wydarzyło się
 • Kluby: Ekologiczne malowanie
  13 czerwca 2024

  Nasze codzienne wybory mają duży wpływ na stan środowiska, w którym żyjemy, dlatego warto zmieniać swoje nawyki i styl życia, aby wspólnie pomóc środowisku naturalnemu oraz cieszyć się czystym i zdrowym powietrzem, zielonymi terenami i piękną przyrodą.

 • Cykl: Klub Poszukiwaczy Przygód w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży
  13 czerwca 2024

  Od września 2023 do czerwca 2024 dzieci w wieku 6-10 lat uczestniczyły w cotygodniowych spotkaniach w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w ramach cyklu „Klub Poszukiwaczy Przygód”

   

 • Ogrody „Michalin”
  11 czerwca 2024

  Ogród jest ważną częścią życia, i choć na przestrzeni wieków zmieniała się kultura jego uprawy, to jednak potrzeba obcowania z przyrodą wciąż jest niezmienna. To właśnie ogród był tematem spotkania Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”.

 • Cykle: Klub Poszukiwaczy Przygód w Filii nr 3
  11 czerwca 2024

  Dlaczego na ziemi istnieją cztery pory roku? Jakie mamy symbole narodowe i dlaczego są  one takie ważne? Jakie zwyczaje świąteczne znane są w naszym kraju, a jakie na świecie? Skąd się biorą baśnie? Gdzie mieszka święty, który rozdaje prezenty?

 • Akcje: Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie – XXIII OTCD w Filii nr 3
  10 czerwca 2024

  Jak co roku Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle świętowała Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Już po raz XXIII, a tym razem pod hasłem „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”

 • Akcje: Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie! – podsumowanie XXIII OTCD
  07 czerwca 2024
  Książka odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego z nas. Dzięki czytaniu możemy poszerzać swoją wiedzę, rozwijać umiejętności, pobudzać wyobraźnię. Uczymy się nowych rzeczy oraz rozwijamy zdolności językowe. Czytanie pomaga również zrozumieć świat i ludzi wokół nas o czym przekonali się uczestnicy XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, w obchody którego jak co roku włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.
 • Audrey Hepburn – synonim elegancji i stylu
  06 czerwca 2024

  W Klubie Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozmawialiśmy o niezwykłych kreacjach filmowych z udziałem Audrey Hepburn.

 • Przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej w jasielskiej bibliotece
  29 maja 2024

  Na przestrzeni kilku tygodni kwietnia i maja 2024 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle jako jedna z 12 bibliotek w Polsce brała udział w projekcie „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”.

 • Akcje: Biblioteka – miejsce na czasie – XXI OTB
  17 maja 2024
  W dniach 8 -15 maja 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle miała miejsce kolejna edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem "Biblioteka – miejsce na czasie". Różnorodne wydarzenia, spotkania i aktywności zorganizowane w ramach tego wydarzenia miały na celu promowanie biblioteki jako miejsca, które towarzyszy nam w różnych sferach życia i spełnia wiele funkcji.
Katalog online
 • Ocalała z chińskiego gułagu

  Gulbahar jest Ujgurką, a ten naród Chińczycy planowo i systematycznie unicestwiają. Myślicie, że obozy koncentracyjne to już przeszłość, a dyskryminacja etniczna zdarza się tylko w czasie bardziej lub mniej odległych wojen? Władze chińskie po cichu dokonują ludobójstwa na Ujgurach, skrzętnie ukrywając to przed światem. Wspomnienia Gulbahar Haitiwaji to jedno z niewielu świadectw tej zbrodni.

 • Apartament w hotelu Wojna. Reportaż z Donbasu

  "Gdy trzeba rozpętać wojnę domową, a nie ma do niej chętnych ludzi, to należy jakichś wymyślić i sprowadzić" - tak Tomáš Forró wprowadza nas w schemat konfliktów rosyjskich. Autor spędził trzy lata na wschodzie Ukrainy, zbierając materiały do książki; we wstępie do wydania polskiego, pod koniec 2021 roku uzasadnia, że tekst pozostaje aktualny.

Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Biblioteka Narodowa
MKiDN2024
NPRCZ2