Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2014

 • Projekty: Strefa Innowacji
  01 sierpnia - 30 listopada 2015
 • Kluby: Literatura iberoamerykańska świątecznie - spotkanie z Nidią Luz Franco
  29 grudnia 2014
  29 grudnia 2014 w Klubie Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z Nidią Luz Franco, pochodzącą z Kolumbii miłośniczką literatury.
 • Kluby: Świąteczne przygotowania w Klubie Czytających Rodzin
  18 grudnia 2014
  W czwartkowy wieczór 18 grudnia 2014 r. Klub Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle wspólnie przygotowywał się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zimowe lektury i różnorodne materiały wciągnęły w wir świątecznych przygotowań zarówno dzieci, jak i dorosłych.
 • Kluby: Od Zakonu Wirujących Derwiszy po Wenecki Karnawał
  17 grudnia 2014
  W środowy wieczór, 17 grudnia 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z Lechem Polakiem, wielkim pasjonatem podróży.
 • Kluby: Dwie prawdy
  16 grudnia 2014
  Na ostatnim w tym roku spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki Kopernikus Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozmawialiśmy o książce Ireny Matuszkiewicz pt. „Szepty”.
 • Kluby: Milion książek pod choinką!
  16 grudnia 2014

  Choinka, kolędy, odwiedziny Mikołaja, prezenty i koniecznie kartki świąteczne! Za nami przedświąteczne spotkanie Klubu Sieciaka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, podczas którego mali Internauci dzielnie przygotowywali się do Świąt.

 • Dla bibliotekarzy: zaDZIAŁAJ KSIĄŻKĄ!
  15 grudnia 2014
  Jak w designerski sposób zagospodarować przestrzeń bibliotecznych działań, przekonać się, że książki mają przedłużony żywot, a wbrew swemu przeznaczeniu zupełnie niecodzienny użytek?
 • Projekty: MBP w Jaśle w Strefach Innowacji
  12 grudnia 2014
  Jakie działania w mieście są najważniejsze według mieszkańców? Jak technologie mogą pomóc w rozwiązaniu ważnych dla nich problemów? Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przystąpiła do projektu „Strefy Innowacji”, dzięki któremu spróbujemy znaleźć odpowiedzi na ważne dla społeczności lokalnej pytania.
 • Kluby: Jak zostać bohaterem?
  11 grudnia 2014

  Czy fikcyjna postać może zostać bohaterem? Dlaczego nie można wierzyć Wikipedii?  Czy zemsta naprawdę jest słodka? 11 grudnia 2014 uczestnicy spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle dyskutowali o książce Pawła Beręsewicza “Wszystkie lajki Marczuka”.

 • Kluby: „Michaliny” robią ozdoby
  11 grudnia 2014

  Przedświąteczne spotkania zawsze mają odmienny charakter, a 11 grudnia 2014 r. w Klubie „Michalina” aż wrzało od emocji. Artystki i poetki ludowe wymieniały się nowymi pomysłami na ozdoby choinkowe, wierszami bożonarodzeniowymi powstałymi specjalnie na tę okoliczność