Facebook
A A A

Kluby: Jak zostać bohaterem?

czwartek, 11 grudnia 2014

Czy fikcyjna postać może zostać bohaterem? Dlaczego nie można wierzyć Wikipedii?  Czy zemsta naprawdę jest słodka? 11 grudnia 2014 uczestnicy spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle dyskutowali o książce Pawła Beręsewicza “Wszystkie lajki Marczuka”. Książka pokazuje w jaki sposób korzystając z narzędzi dostępnych w Internecie jak np. Wikipedia, Facebook, fora internetowe można  wykreować bohatera, który w rzeczywistości nigdy nie istniał.

Klaudia zwróciła uwagę na ciekawy sposób prowadzenia fabuły: Dwa równoległe wątki – jeden osadzony w czasie drugiej wojny światowej, a drugi współczesny – przeplatają się nawzajem i sprawiają, że czeka się z niecierpliwością na dalszy rozwój wydarzeń.
Wątek historyczny jest ciekawszy niż współczesny – zauważyła Ola – bo trudniej przewidzieć, co może się wydarzyć. Oliwii najbardziej podobało się zakończenie – nieoczekiwane i zabawne. To ciekawa książka, która czyta się sama, wystarczy ją otworzyć – stwierdziła Kinga.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.