Facebook
A A A

Aktualności - archiwum 2012

31 grudnia 2012
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle trwa akcja „Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki”. Dzięki niej poprzez cykl wspólnych spotkań połączonych z ciekawymi zajęciami, najmłodsi w zabawny sposób poznają, jak wielką radość może sprawiać czytanie.
31 grudnia 2012
Piknik na skraju książki, biwak z wyobraźnią czy zwariowane zimowe hece? A wszystko z bohaterami literatury fantasy dla najmłodszych. Tak bawiliśmy się od września do grudnia w ramach Miasteczka Fantazji, całorocznego cyklu zajęć dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.
28 grudnia 2012
Koniec roku, wieczorowa pora – czas idealny na rozmowy o sztuce. 28 grudnia 2012 r. członkowie Klubu Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD dyskutowali o współczesnej poezji i fotografii oraz o najbliższych planach.
18 grudnia 2012

We wtorkowy wieczór uczestnicy spotkania Jasielskiego Klubu Podróżnika udali się „w podróż” po Republice Tuwy. O swoich wrażeniach, życiu, kulturze i zwyczajach Tuwińców opowiadał Piotr Gogosz.

17 grudnia 2012

17 grudnia obchodzimy w Polsce Dzień bez Przekleństw. Z tej okazji pani Barbara Tora, poetka regionalna, członkini Klubu Powiększania Wyobraźni i Dyskusyjnego Klubu Książki, przysłała nam wiersz - idealnie wpasowujący się w dzisiejsze święto. Zachęcamy do lektury!

17 grudnia 2012

Jak wyglądają Święta u Pana Misia? Czym najlepiej ozdobić sukienki świątecznych aniołków? Jak czuje się święty Mikołaj w kominie? Odpowiedzi na te pytania znaleźli członkowie Klubu Czytających Rodzin.

17 grudnia 2012
Czy istnieje wiele światów, które mogą być ze sobą połączone? Czy do jednego z nich wiedzie droga przez magiczny cylinder? To niektóre z pytań, nad którymi zastanawiała się młodzież podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.
14 grudnia 2012
Jak sprawić by mikołajowe worki napełniły się po brzegi prezentami i śniegowymi kulami, przekonali się mali uczestnicy „Mikołajków z Mikołajkiem” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.
13 grudnia 2012
13 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się seminarium szkoleniowe dla pracowników bibliotek publicznych powiatu jasielskiego.
11 grudnia 2012
11 grudnia 2012 r. kiedy zapadł już zmrok w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle rozległ się śpiew pieśni adwentowych i kolęd, w wykonaniu Klubu „Michalina”. Ze szczególną mocą M. Gubała zaintonowała:

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 15 następna