Akcja „Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki”

Inicjatywa skierowana jest do jasielskich szkół i przedszkoli. Biorą  w niej udział dzieci w wieku od 5 do 7 lat. W ramach trzech spotkań przygotowawczych wspólnie „Wyruszają w podróż po bibliotece”, „Odkrywają tajemnicę książki”, by móc się  z nią zaprzyjaźnić. Podsumowaniem wiedzy, jaką zdobywają najmłodsi poprzez kreatywną zabawę, jest pasowanie na czytelnika, czyli zwieńczenie spotkań z biblioteką i książką. Quizy, zagadki, tajemnicze poszukiwania, zwiedzanie bibliotecznych zakamarków oraz spotkania z książkowymi ulubieńcami – to tylko część propozycji, jakie przygotowano dla dzieci. Spotkania odbywają się w Oddziale dla Dzieci i trzech filiach MBP.

Akcja została objęta patronatem Andrzeja Czerneckiego – Burmistrza Miasta Jasła.

Informacji o akcji "Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki" udziela:

Oddział dla Dzieci i Młodzieży
dzieci@mbp.jaslo.pl