Akcje: Czytanie – dobre wiedzy zdobywanie!

wtorek, 15 kwietnia 2014
Akcje: Czytanie – dobre wiedzy zdobywanie!

Jak nazywamy osobę, która pisze książki? Czy książka-zabawka to bardziej książka, czy może zabawka? Kto ma książek bez liku, dba o nie i czytelników? Na te pytania odpowiedziały dzieci z jasielskich przedszkoli uczestniczące w finałach akcji Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

BIBLIO-quiz pokazał, że najmłodsi wiedzą już jak zostać czytelnikiem, co to takiego wypożyczalnia książek i dlaczego warto czytać. Podczas spotkania  wieńczącego akcję, a zarazem rozpoczynającego przygodę z  biblioteką,  przedszkolakom głośno czytali  dorośli. Dzięki opowiadaniu o Panu Kuleczce Wojciecha Widłaka, odkrywcy Krainy Biblioteki i Książki przekonali się, że ...wszystko od czegoś trzeba zacząć... – dorastanie i zdobywanie wiedzy także. Pomocą w tym są książki – te czytane przez rodziców do poduszki i te, które samodzielnie może wybrać dla siebie dziecko odwiedzając bibliotekę.

Jak na prawdziwego przyjaciela książki przystało, każdy uczestnik akcji został pasowany na czytelnika, udekorowany biblioteczną odznaką  lubiącego czytać i otrzymał dyplom za aktywny udział we wspólnych spotkaniach. Wszystkie grupy przedszkolne w podziękowaniu za uczestnictwo w akcji otrzymały upominek książkowy.

Od 27 marca do 14 kwietnia 2014 r. podczas wspólnych spotkań zaprzyjaźnione z książką zostały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1, 2, 3, 6, 9,10,11.

Akcja objęta jest patronatem honorowym Andrzeja Czerneckiego – Burmistrza Miasta Jasła. Patronat medialny nad akcją sprawuje: Radio VIA, Telewizja Jasło, portal www.terazjaslo.pl i www.jaslonet.pl.

W marcu i kwietniu glośno czytali dzieciom:

• Andrzej Czernecki Burmistrz Miasta Jasła
  • Leszek Znamirowski Zastępca Burmistrza Miasta Jasła
  • Elżbieta Spólnik Naczelna Pielęgniarka w Przychodni Lekarskiej "SOMED" w Jaśle
  • Maria Gubała Członek Zarządu Osiedla Jasło "Mickiewicza"
  • Joanna Banach-Gancarz Członek Zarządu Osiedla Jasło "Kopernika"
  • Jerzy Okarma Członek Osiedlowego Komitetu Opiniujacego Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jaśle
  • Halina Kowalska Przewodnicząca Klubu Seniora przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jaśle
  • Alicja Antonik Klub Seniora przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jaśle