Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2023

 • Życzenia Bożonarodzeniowe
  21 grudnia 2023
  Braterstwa, miłości i ciepła. Niech Bożonarodzeniowa radość wypełni serca a Nowy Rok przyniesie pomyślność i pokój. Życzy Dyrekcja wraz z Pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle
 • Podcasting - warsztaty literackie z Georginą Gryboś
  19 grudnia 2023

  19 grudnia 2023 młodzież z jasielskich szkół ponadpodstawowych uczestniczyła w  warsztatach literackich z Georginą Gryboś „Wszyscy opowiadamy historie. Opowiedzmy o książkach. Podcasting i nowe media”. Organizatorami warsztatów byli Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Generator Nauki GEN.

 • Kluby: „z Oddechem” o „Domu Oriona” Julii Fiedorczuk
  19 grudnia 2023

  Kto zimą pójdzie na dwa dni do lasu z noclegiem w hamaku? Kto wymyśla losy ludzi, których spotyka w przelocie, przez chwilę, czasem tylko na ekranie? Kto w codziennej krzątaninie pomyśli o uchodźcach na przesmyku Darien czy w białowieskich lasach? Kto ostatnio wąchał las i przypatrywał się porostom? Kto odnalazł na niebie Betelgezę? I czemu służy strumień świadomości, przetaczający się przez umysł głównej bohaterki, a także czytelniczek?

 • Wszyscy opowiadamy historie – warsztaty z Georginą Gryboś
  19 grudnia 2023

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Generator Nauki GEN zapraszają na warsztaty literackie dla młodzieży szkół ponadpodstawowych z Georginą Gryboś „Wszyscy opowiadamy historie. Opowiedzmy o książkach. Podkasting i nowe media”.

 • Projekty: Okamgnienie – wrażliwi na czytanie! Podsumowanie działań
  18 grudnia 2023
  W „okamgnieniu” zrealizowaliśmy wspólnie podjęte działania dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, które miały przybliżyć odbiorcom literaturę „wrażliwą” i komunikatywną, m.in. poezję czy prozę. W ramach trwania projektu w 2023 r. gościliśmy przedstawicieli świata książki i sztuki: Teatr Uszyty, Beatę Ostrowicką, Jolę Richter-Magnuszewską, Bogusia Janiszewskiego i Robert Janowskiego. Prócz spotkań, warsztatów i spektaklu obyły się akcje oraz konkursy w które chętnie angażowali się czytelnicy i sympatycy książki.
 • Biblioteka nieczynna 23 i 30 grudnia 2023 r.
  18 grudnia 2023
  23 i 30 grudnia 2023 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle będzie nieczynna.
 • Młode głowy pełne pomysłów
  15 grudnia 2023

  15 grudnia 2023 w Mediatece Generatora Nauki GEN w Jaśle spotkali się przedstawiciele samorządów szkolnych jasielskich szkół ponadpodstawowych na warsztatach rozwojowych „Z myślą o sobie i o mieście”, zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i GEN. Było gwarno, aktywnie i twórczo.

 • Warsztaty rozwojowe dla jasielskiej młodzieży: z myślą o sobie i o mieście
  15 grudnia 2023

  Dostrzegając potrzebę integracji młodzieży jak i stworzenia miejsca spotkań o przyjaznej atmosferze, chcemy poznać Wasze pomysły na zagospodarowanie i wykorzystanie m.in. Generatora Nauki w Jaśle na rzecz działań młodzieżowych.

 • Kluby: Świąteczne Marzenia w Klubie Czytających Rodzin
  14 grudnia 2023

  Święta Bożego Narodzenia to czas radości i wspólnego świętowania. Dekorujemy domy, spędzamy czas z najbliższymi, obdarowujemy się prezentami, wspominamy mijający rok i snujemy marzenia na nadchodzący.

 • Kluby: Świąteczne marzenia
  14 grudnia 2023

  Kiedy roztańczony śnieg wiruje za oknami, w naszych sercach budzi się niepowtarzalna magia świąt, przepełniona zapachem choinki i świątecznych potraw.