Akcje: Radość czytania - finały Zostań czytelnikiem!

czwartek, 07 lutego 2013
Akcje: Radość czytania - finały Zostań czytelnikiem!

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle trwają finały akcji Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki. Podczas nich 5 i 6 letnie dzieci z jasielskich przedszkoli zaprzyjaźniają się z książką i doświadczają radości, jaką niesie spotkanie z ulubionymi bohaterami literatury dla najmłodszych.

Podczas pierwszych odwiedzin Krainy Biblioteki w Oddziale dla Dzieci mali odkrywcy dowiedzieli się jak można zostać czytelnikiem i wykonali zabawne zakładki w kształcie krokodyla. Drugie spotkanie upłynęło na wspólnych zabawach w Krainie Książki. Najmłodsi mieli okazję obejrzeć rozmaite książki-zabawki i posłuchać wydobywających się z nich odgłosów lasu, morskich ssaków czy dinozaurów. Zwieńczeniem bibliotecznej podróży było pasowanie na czytelnika. Tym razem mali adepci wiedzy o książce podczas uroczystych finałów akcji po wysłuchaniu głośnego czytania uczestniczyli w bibliotecznym quizie wesołej Zuzy i rezolutnego Anastazego oraz aktywnie odkrywali, że czytanie niesie ze sobą ogromną radość.

Jak na prawdziwego przyjaciela książki przystało, każde dziecko otrzymało dyplom za aktywny udział we wspólnych spotkaniach i zostało udekorowane biblioteczną odznaką  lubiącego czytać. Wszystkie grupy przedszkolne w podziękowaniu za aktywny udział w akcji otrzymały upominek książkowy.

Od 29 stycznia do 7 lutego 2013 r. podczas wspólnych spotkań zaprzyjaźnionych z książką zostało ponad 210 dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1, 2, 3, 6, 9, 10 i Prywatnego Bajkowego Przedszkola.

Akcja została objęta patronatem honorowym Andrzeja Czerneckiego – Burmistrza Miasta Jasła. Patronat medialny nad akcją sprawuje: Radio VIA, Telewizja Jasło, portal www.terazjaslo.pl i www.jaslonet.pl.