Dzieci na Uniwersytecie – spotkanie z jasielskim UTW

piątek, 08 czerwca 2012
Dzieci na Uniwersytecie – spotkanie z jasielskim UTW

O tym, że duzi i mali mogą studiować i spełniać swe marzenia poruszając własną wyobraźnię przekonali się drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2, uczestniczący w bibliotecznym spotkaniu – Dzieci na Uniwersytecie. Gośćmi najmłodszych były słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Barbara Tora, poetka regionalna i Henryka Przybyła. Mali studenci mieli okazję pofantazjować i podczas głośnego czytania wierszy dla dzieci Barbary Tory przenieść się do zakątka Czerwonego Kapturka. Pomogły w tym kredki i flamastry, dzięki którym dzieci przeniosły na papier poetyckie losy dziewczynki z wiersza. Po plastycznej zabawie poezją dla dzieci, wspólnie wyłoniono i nagrodzono najlepsze prace, a opowieściom o wierszach i bajkach znanych i nieznanych nie było końca. Każdy mały uczestnik spotkania otrzymał materiały Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” i słodki poczęstunek. Spotkanie odbyło się w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom organizowanego przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. Partnerami akcji w jasielskiej Bibliotece są: Urząd Miasta Jasła, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Straż Miejska w Jaśle, Medyczna Szkoła Policealna im. prof. R. Weigla w Jaśle, Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle, Jasielski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Klub Poetów i Twórców Ludowych „Michalina”, Jasielski Dom Kultury, Pogórzański Związek Pszczelarzy, 139 Drużyna Harcerska „Lisy” im. płk. L. Lisa Kuli działająca przy Gimnazjum nr 2 w Jaśle, Nieformalna Grupa Młodzieży MAKAMZA. Sponsorami jasielskiej edycji imprezy są: PGNiG Karpacki Oddział Obrotu Gazem w Tarnowie Gazownia Jasielska, Karpacka Spółka Gazownictwa w Tarnowie Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle oraz Piekarnia Jana Wątroby w Jaśle. Patronat medialny nad akcją objęły Telewizja Jasielska TVJ, Portal terazJaslo.pl oraz Portal Jaslo4u.pl.