Kluby: Mariusz Szczygieł „Osobisty przewodnik po Pradze”

środa, 21 lutego 2024
Kluby: Mariusz Szczygieł „Osobisty przewodnik po Pradze”

DKK „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na rozmowę o książce Mariusza Szczygła „Osobisty przewodnik po Pradze”.

Ten nietypowy przewodnik to przykład ogromnej wiedzy autora o czeskiej stolicy. Z reporterską wnikliwością snuje nie tylko osobliwe opowieści, ale też przywołuje smaczki literackie i obyczajowe, jakie wydarzyły się w tym mieście na przestrzeni dziejów. Fotografie Filipa Springera świetnie oddają klimat metropolii.

Mariusz Szczygieł – pisarz, reportażysta, felietonista, laureat Nagrody Literackiej „Nike” za tom reportaży „Nie ma”.

1 marca 2024 /piątek/, godz. 15.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.