Kluby: To co jest najważniejsze

poniedziałek, 23 stycznia 2017
Kluby: To co jest najważniejsze

23 stycznia 2017 r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się - pierwsze w tym roku - spotkanie  w ramach Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Fan Book Soboniów”. Tym razem młodzi czytelnicy dyskutowali o książce Catherine Wilkins „Moja najlepsza przyjaciółka i inni wrogowie”.

Książka opowiada o dwóch przyjaciółkach, które znają się od dziecka. Mają ze sobą bardzo dużo  wspólnego. Jesssica i Natalie po prostu są jak papużki nierozłączki. Niestety, pojawia się nowa uczennica Amelia, która zaczyna imponować Natalie i tym samym wystawia  ich przyjaźń  na ciężką próbę. Jessica schodzi na drugi plan. Amelia  pragnie, aby przyjaźń dziewczyn się zerwała. W pewnym sensie jej się to udaje, lecz Jess się nie poddaje - walczy, aby Natalie zmieniła zdanie …
Jessica kocha rysować komiksy. Swoimi rysunkami podbija szkołę i tym samym znajduje nowych przyjaciół, ale także odzyskuje Natalie.
Zabawna,  ale i mądra opowieść o nie poddawaniu się, o radzeniu sobie z problemami, ale przede wszystkim o jakże ważnej przyjaźni w naszym, nie tylko młodym życiu.

Klubowiczki na spotkaniu zgodnie przyznały, że jest to książka na czasie o bardzo istotnych problemach dziewczęcej przyjaźni. Patrycja stwierdziła, ze miała podobny przypadek w swojej szkole.

Książkę przeczytałam w jeden dzień, bardzo mi się podobała – powiedziała Kasia.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Ksiązki oraz WiMBP w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych Klubem prosimy o kontakt z Filią nr 1 MBP w Jaśle - nr tel. 13 445 58 57 lub
e-mail: filia1@mbp.jaslo.pl