Książki: Dynastia Tudorów – gratka dla miłośników historii w bibliotece

czwartek, 27 listopada 2014
Książki:  Dynastia Tudorów – gratka dla miłośników historii w bibliotece

Dynastia Tudorów to seria powieści obyczajowo-historycznych dostępnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle opartych na scenariuszu filmu pod tym samym tytułem, których akcja toczy się w szesnastowiecznej Anglii. Ich głównym bohaterem jest król Henryk VIII, którego słabość do kobiet doprowadziła do zmiany biegu historii. Ma znamiona potężnego człowieka, któremu na drodze do osiągnięcia satysfakcji nie mógł stanąć nikt, nawet sam papież. Henryk VIII zarówno w miłości, jak i w polityce był żywiołowy i bezkompromisowy. Dla swoich pasji: władzy i kobiet potrafił poświęcić wszystko, nawet życie swoich kolejnych żon. Przedstawiony w powieści angielski dwór za panowania Henryka VIII to miejsce pełne intryg i romansów. Nie brak tu obrazu morderstw i krwawych egzekucji, jak również gorących scen z królewskiej alkowy. To lektura od której można oczekiwać przede wszystkim dobrej rozrywki. Dużą zaletą serii książek o Tudorach jest styl autora, za jego przyczyną bowiem powieści są bardziej beletrystyczne niż historyczne.

Niezliczone książki, filmy, seriale o Tudorach sprawiły, że królowie z tej dynastii stali się bohaterami popkulturowymi. Ich historie żyją i pobudzają wyobraźnię kolejnych pokoleń. Choć panowali krótko, a od ich czasów upłynęło wiele lat nieustanie cieszą się popularnością.

Książki o dynastii Tudorów dostępne w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle:

Anne Gracie - Król, królowa i królewska faworyta
                         Królowa traci głowę

Elizabeth Massie - Bądź wola Twoja

Polecamy również inne książki o podobnej tematyce:
Carolly Ericsson - Henryk VIII
Philippa Gregory - Biała księżniczka