Projekty: Smoki, rycerze i czarodziejska moc słowa

czwartek, 07 lipca 2016
Projekty: Smoki, rycerze i czarodziejska moc słowa

Ze smokami, rycerzami, jaśnie panem i magiczną mocą opowieści upłynęło 7 lipca wesołe popołudnie w Klubie Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Wspólnie z grupą Baśnie Właśnie udaliśmy się w niezapomnianą podroż do krainy opowieści. W czasie tej bajecznej wędrówki przyszło nam obłaskawić niejednego smoka, bezgranicznie fantazjować oraz odkryć moc przyjaznych słów i urzekających dźwięków. Przez moment staliśmy się opowiadaczami, bohaterami opowieści i bacznymi słuchaczami. Wysłuchaliśmy opowieści o smokach, stworzyliśmy obrazy własnych smoków i smoczków, jakie skrywa nasza wyobraźnia i użyliśmy swoich magicznych grzechotek.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

Wydarzenie było częścią akcji „Polski Pomysłowo Opowiadany” realizowanej w ramach projektu „Polski – Pomysłowy”.

Projekt pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana. Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Zarząd Osiedla Jasło Mickiewicza.

Projekt Polski-Pomysłowy dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2016.

Patronat medialny: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, Telewizja Jasło, Tygodnik Nowe Podkarpacie, Tygodnik Fakty Jasielskie, Gazeta Codzienna Nowiny i portal Nowiny24.pl oraz portale internetowe: terazjaslo.pl, twojejaslo.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslo4u.pl, jaslonet.pl.