Święto wolnych książek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle

środa, 20 czerwca 2012
Święto wolnych książek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle

20 czerwca 2012 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przyłączyła się do IX Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek. Z tej okazji odwiedzający Bibliotekę, którzy uwalniali książki korzystając z półki bookcrossingowej w holu, bądź szukali informacji o akcji, otrzymali słodycze i pamiątkowe naklejki. Bookcrossing, czyli akcja uwalniania książek polega na zostawianiu przeczytanych książek w dowolnie wybranych miejscach, np. na ławkach w parku, w autobusach, sklepach, restauracjach, lub też na przygotowanych do tego oficjalnych półkach. Książki opatrzone są specjalnymi numerami nadawanymi po zalogowaniu się w serwisie www.bookcrossing.pl, dzięki temu każdy może śledzić ich losy i informować, gdzie się w danej chwili znajdują. Akcja trwa w jasielskiej Bibliotece od maja 2010 r. Założona wtedy oficjalna półka bookcrossingowa cieszy się dużym zainteresowaniem czytelników i jest stałym punktem wymiany książek. Również w dniu święta bookcrossingu odwiedziło ją wielu czytelników, znajdując wśród uwolnionych książek takie, które czekały specjalnie na nich. Więcej o akcji bookcrossingu przeczytać można na naszej stronie w zakładce dla aktywnych oraz na portalu www.bookcrossing.pl .

GALERIA
Święto wolnych książek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle - Zdjęcie nr 1Święto wolnych książek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle - Zdjęcie nr 2