Projekt: Warsztaty dziennikarskie z D. Bugalskim

wtorek, 30 października 2012
Projekt: Warsztaty dziennikarskie z D. Bugalskim

W dniach 29 i 30 października 2012 r. młodzież z jasielskich szkół ponadgimnazjalnych wzięła udział w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez Dariusza Bugalskiego, dziennikarza radiowej „Trójki”, które odbyły się w ramach projektu „U-MÓWMY SIĘ NA...POLSKI!” realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.

Pierwszego dnia uczestnicy zapoznali się z najważniejszymi kwestiami dotyczącymi dziennikarstwa radiowego, poznali schematy przeprowadzania wywiadów, dowiedzieli się także, jak radzić sobie z tremą i jak budować spontaniczność. Druga część warsztatów odbyła się w Papaya Studio w Lipinkach, gdzie młodzi pasjonaci dziennikarstwa mogli zapoznać się z tajnikami studia nagraniowego. W profesjonalnych warunkach a zarazem niezwykle gościnnej atmosferze uczestnicy zasiedli przed mikrofonem i spróbowali sił w praktyce dziennikarskiej. Warsztaty były okazją do pogłębienia wiedzy i zdobycia nowych doświadczeń, a ich efektem są pełne emocji nagrania - zapraszamy do posłuchania!

Partnerem w organizacji warsztatów była firma Romanow: Ciesielstwo – Dekarstwo. W warsztatach wzięli udział uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle, Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle, Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle oraz Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Promocja języka polskiego”, który towarzyszy kampanii społeczno-edukacyjnej „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

Patronat nad projektem objęli: Burmistrz Miasta Jasła, Starosta Jasielski, Podkarpacki Wicekurator Oświaty.
Patronat medialny nad projektem sprawują: Polskie Radio Rzeszów, „Via” Katolickie Radio Rzeszów, Telewizja Jasielska, Portal terazJaslo.pl.
Partnerami projektu są:
Urząd Miasta Jasła, Powiat Jasielski, Jasielski Dom Kultury, Firma Tekpud, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Sielsky, Hornblend, SBP Oddział w Jaśle.