XI Jasielski Festiwal Literacki i Regionalny w bibliotece

15 sierpnia - 03 października 2016
XI Jasielski  Festiwal  Literacki i Regionalny w bibliotece

Od 15 września do 3 października br. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do udziału w XI Jasielskim  Festiwalu  Literackim i Regionalnym. Przed nami kolejna odsłona niepowtarzalnych spotykań z udziałem współczesnych twórców literatury polskiej oraz osób związanych z naszym regionem. Nie może Cię zabraknąć!

Propozycje dla dorosłych i młodzieży

W ramach  Festiwalu pasjonaci czytania spotkają się z twórcami, laureatami polskich i zagranicznych nagród literackich: Justyną Bargielską, poetką i pisarką znanych powieści: Obsoletki, Małe lisy oraz tomików poetyckich: Dwa fiaty, Nudelman, Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, autorką Cukierni pod Amorem oraz Jarosławem Kretem, prezenterem i autorem książek podróżniczych m.in. Mój Madagaskar, Planeta według Kreta, Moje Indie. Odbędzie się również dyskusja o roli czytania: Czytać czy nie czytać - oto jest pytanie z udziałem jurorów Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży – Mariusza Kalandyka, Grzegorza Kociuby oraz Jana Tulika.

Propozycje dla dzieci

Dzieci spotkają się ze znanymi i lubianymi twórcami współczesnej literatury dla najmłodszych: Pawłem Beręsewiczem, Łukaszem Dębskim oraz Marcinem Pałaszem. Wspólnie z nimi poznają m.in. sympatyczną Kaśkę Kwiatek i niezwykle tajemniczego elfa, zaś w wierszowanych podskokach wyruszą w podróż dookoła świata. Najmłodsi wezmą także udział w kreatywnych warsztatch inspirowanych polskim folklorem, podczas których wraz z ilustratorką Marianną Oklejak odbędą niezwykle kolorową wędrówkę od morza aż do Tatr. Dzieci przyjrzą się bogactwu  barw regionalnego wzornictwa, lokalnym zwyczajom, poznają estetykę ludowych wycinanek i zakumplują się z tradycją.

Patronat medialny nad XI Jasielskim Festiwalem Literackim i Regionalnym sprawują: TVP Rzeszów, TV Jasło, Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik „Nowe Podkarpacie” Miesięcznik Obiektyw Jasielski oraz portale: www.itvpołudnie.pl, www.nowiny24.pl, www.terazjaslo.pl, www.twojejaslo.pl, www.jaslonet.pl, www.miastojaslo.pl, www.wirtualnejaslo.pl.

Wstęp na wszystkie imprezy w ramach festiwalu jest bezpłatny.

Szczegółowy harmonogram XI Jasielskiego  Festiwalu  Literackiego i Regionalnego:

15 września – 3 października 2016

15 września, 10.00 Elf marzyciel Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

15 września, 17.00 Planeta według Kreta Spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem

19 września, 11.00 Językowe wygibasy Spotkanie autorskie z Łukaszem Dębskim

22 września, 17.00 Rodzinna saga Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

26 września, 10.00 Czytać czy nie czytać oto jest pytanie (dyskusja z udziałem jurorów Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży – Mariusza Kalandyka, Grzegorza Kociuby, Jana Tulika)

27 września, 12.30 Pan od angielskiego Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

28 września, 9.00, 11.00 Uśmiechy folkloru. Warsztaty literacko-artystyczne z Marianną Oklejak

3 października, 17.00 Energiczny dysonans Spotkanie autorskie z Justyną Bargielską

XI Jasielski  Festiwal  Literacki i Regionalny - relacje: