Cykle: Spacer z Sokratesem – dzieciaki lubią filozofować

czwartek, 10 listopada 2016
Cykle: Spacer z Sokratesem – dzieciaki lubią filozofować

Chcecie powędrować śladami największych myślicieli i filozofów? Zastanawialiście się kiedyś nad tym,  co w życiu jest ważne? – tego dowiecie się przychodząc do Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle na zajęcia z cyklu Spacer z Sokratesem.

Na zajęciach we wrześniu i październiku zastanawialiśmy się nad tym, co jest potrzebne do tego, by zostać filozofem oraz dlaczego smutek może być ważny? Wykonaliśmy maski różnych emocji, bawiliśmy się w odgadywanie zagadek filozoficznych  i  stworzyliśmy własną „kostkę emocji”.

Powoli odkrywamy tajemnice filozofii, rozpoczynając każde zajęcia głośnym czytaniem oraz zapoznając się z ciekawą literaturą. Do tej pory przeczytaliśmy: O wartościach M. Strzałkowskiej, Jesień liścia Jasia: opowieść o życiu dla małych i dużych L. Buscaglia, Smutek i zaklęte miasto W. Kołyszko.

Na kolejnych spotkaniach będziemy się zastanawiać:  Co było pierwsze: jajko czy kura? Czy świat ma koniec? Piękno i sztuka – co to takiego?  Postaramy się odpowiedzieć na wielkie pytania małych ludzi. Poznamy także zawiłości miłości i uczuć. Na zajęciach towarzyszyć nam będzie głośne czytanie, gry, zabawy, poznamy także nowe aplikacje przy użyciu tabletów.

Zapraszamy dzieci w wieku 5-11 lat do udziału w zajęciach Spacer z Sokratesem w Filii nr 1 (ul. Sobniowska 34) w każdy piątek o godz. 14.00.

Zajęcia odbywają się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

GALERIA
Cykle: Spacer z Sokratesem – dzieciaki lubią filozofować - Zdjęcie nr 1Cykle: Spacer z Sokratesem – dzieciaki lubią filozofować - Zdjęcie nr 2
Cykle: Spacer z Sokratesem – dzieciaki lubią filozofować - Zdjęcie nr 3Cykle: Spacer z Sokratesem – dzieciaki lubią filozofować - Zdjęcie nr 4
Cykle: Spacer z Sokratesem – dzieciaki lubią filozofować - Zdjęcie nr 5Cykle: Spacer z Sokratesem – dzieciaki lubią filozofować - Zdjęcie nr 6