Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Gdyby nie szklana trumna…

czwartek, 14 - piątek, 15 października 2021
Kluby: Gdyby nie szklana trumna…

14 października 2021 na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” zanurzyliśmy się w magicznej atmosferze miasteczka Fairfold, gdzie toczy się akcja powieści Holly Black „Las na granicy światów”.

Fairfold to niezwykłe miejsce, w którym świat ludzi styka się z królestwem elfów, magia ma wpływ na życie mieszkańców, a w lesie można natrafić na szklaną trumnę z elfim królewiczem. Główna bohaterka, Hazel, musi podjąć wiele trudnych decyzji, aby uratować swoje miasto przed zagładą.

Pomimo zachęcającego opisu od wydawcy książka nie przypadła nam do gustu, i tu byliśmy jednogłośni. To co się nam w niej podobało,  to pomysłowa fabuła i kreacja świata przedstawionego. Bohaterowie byli mało przekonywujący, a zachowanie Hazel infantylne i denerwujące. Opisy natomiast wydawały nam się zbyt długie i szczegółowe.

Pomimo tych negatywnych opinii zachęcamy do zapoznania się z powieścią Holly Black, zwłaszcza miłośników jej twórczości. Warto znać książki  ulubionego autora.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

 

 

GALERIA
Kluby: Gdyby nie szklana trumna… - Zdjęcie nr 1Kluby: Gdyby nie szklana trumna… - Zdjęcie nr 2
Kluby: Gdyby nie szklana trumna… - Zdjęcie nr 3Kluby: Gdyby nie szklana trumna… - Zdjęcie nr 4
Kluby: Gdyby nie szklana trumna… - Zdjęcie nr 5Kluby: Gdyby nie szklana trumna… - Zdjęcie nr 6
Kluby: Gdyby nie szklana trumna… - Zdjęcie nr 7Kluby: Gdyby nie szklana trumna… - Zdjęcie nr 8
Kluby: Gdyby nie szklana trumna… - Zdjęcie nr 9Kluby: Gdyby nie szklana trumna… - Zdjęcie nr 10