Klub Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na prelekcję dr Beaty Baraś „Tajlandia – kraina świętych słoni”.
Klub Powiększania Wyobraźni zaprasza na prelekcję dr Beaty Baraś „Tajlandia – kraina świętych słoni”.
Podczas spotkania prelegentka zabierze uczestników w barwną podróż do jednego z najbardziej fascynujących krajów Azji Południowo-Wschodniej. Opowie o Tajlandii widzianej z bliska – z perspektywy własnych doświadczeń i podróży, odkrywając jej kulturę, religię, codzienne życie oraz wyjątkowe znaczenie słoni, uznawanych tam za zwierzęta święte i symbol narodowej tożsamości.
To spotkanie będzie okazją do poznania Tajlandii „z autopsji” – pełnej barw, tradycji i niezwykłych historii.
dr Baraś Beata – uczy języka polskiego i historii sztuki w I LO im. Króla St. Leszczyńskiego w Jaśle. Miłośniczka krótkich wycieczek i dalekich podróży. Ostatnio odwiedziła Japonię i Tajlandię.
9 stycznia /piątek/ 2026, godz. 13.30, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.







