Facebook
A A A

Kluby: Zmartwychwstała

czwartek, 28 grudnia 2017


Jak to jest być martwym i ożyć? Dlaczego Miriam nie chce o tym mówić?  Kim jest bestia polująca na ludzi i paranormalnych?


28 grudnia 2017 uczestnicy spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle dyskutowali o niezwykłej książce Igi Wiśniewskiej “Przebudzona”.


Natalia zwróciła uwagę na sposób prowadzenia fabuły: Podoba mi się pokazywanie sytuacji i rozwoju zdarzeń z perspektywy różnych bohaterów. Dzięki temu wiemy, co myślą i czują. Oliwii przypadł do gustu pomysł wprowadzenia do powieści zmiennokształtnych. Jej zdaniem książka jest dobrze napisana, nie ma niepotrzebnych opisów, dygresji, właściwie czyta się sama, wystarczy ją otworzyć. Najbardziej podobało mi się zakończenie – nieoczekiwane i zaskakujące – stwierdziła jedna z klubowiczek.


Urozmaiceniem spotkania były kości opowieści, które wykorzystaliśmy do opowiadania o wydarzeniach rozgrywających się w Rades oraz karty Dixit, umożliwiające zabawę w skojarzenia z tytułami znanych powieści.


Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach.” Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

GALERIA