Konkursy: Kreuj, pisz, publikuj! w Lirycznym Jaśle

poniedziałek, 29 stycznia 2018

Piszesz opowiadania lub wiersze? Weź udział w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”. Na prace czekamy do 29 stycznia 2018 r.

Organizatorem Konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle. Konkurs jest adresowany do autorów wierszy i opowiadań – uczniów ze szkół podstawowych wraz z klasami gimnazjalnymi i szkół ponadpodstawowych. Tematyka prac jest dowolna, ale nie mogą to być wypracowania szkolne. Prace laureatów zostaną nagrodzone i opublikowane w tomiku „Liryczne Jasło” wydawanym przez bibliotekę. Konkurs umożliwia dzieciom i młodzieży start jako młodym twórcom literatury. Niektórzy z naszych laureatów wydali już własne utwory lub potwierdzili swój talent w innych ogólnopolskich konkursach literackich.

Zapoznaj się z Regulaminem Konkursu, który wraz z Kartą uczestnika i Oświadczeniem można pobrać ze strony biblioteki (zakładka z prawej strony tekstu).

Tylko utwory uczestników, którzy spełnili kryteria podane w Regulaminie będą rozpatrywane przez jury Konkursu.

Szczegółowe informacje:

Renata Grzegorczyk