Konkursy: Laureaci „Lirycznego Jasła” – Finał XXII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży

czwartek, 14 września 2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle zapraszają na Finał XXII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”. Laureatów Konkursu poznamy 14 września 2017 r. podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury, partnera wydarzenia.

Młodzi twórcy i tym razem nie zawiedli. W Konkursie wzięło udział 237 osób z całej Polski, które nadesłały 583 utwory. Prace oceniało jury w składzie: Aleksandra Dacyl (polonistka), Mariusz Kalandyk (poeta, literaturoznawca, redaktor), Grzegorz Kociuba (poeta, krytyk literacki, polonista) – przewodniczący jury, Jan Tulik (poeta, prozaik, dramaturg, eseista).

Podczas uroczystego Finału, który poprowadzi Aleksandra Dacyl, nagrodzimy laureatów, wyłonionych przez Jury podczas tegorocznej edycji Konkursu i zapoznamy się z ich twórczością w wykonaniu recytatorów Sceny Słowa JDK, a całość uświetni występ zespołu „Moria”.

Lista laureatów XXII OKLTDiM zamieszczona zostanie na stronie internetowej MBP w Jaśle (www.mbp.jaslo.pl) 15 września 2017 r. Prace laureatów zostały opublikowane w tomiku konkursowym, a z wybranymi fragmentami prac będzie można zapoznać się oglądając wystawę w holu Biblioteki od 14 września do 20 października 2017 r.

Finał Konkursu odbędzie się w Sali widowiskowej JDK (ul. Kołłątaja 1) o godz. 11:00. Współorganizatorem Finału jest Jasielski Dom Kultury.