Facebook
A A A

Konkursy: Laureaci XXIV OKLTDiM Liryczne Jasło

środa, 15 maja 2019

15 maja 2019 poznaliśmy nazwiska laureatów XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło. Podczas uroczystego Finału nagrodziliśmy młodych twórców, wyłonionych przez Jury Konkursu. Poniżej lista laureatów Konkursu.

Lista osób nagrodzonych

Kategoria I
Szkoły podstawowe, klasy 3-6

Wiersze
Miejsce 1

Domis – Dominika Skiba, kl. 6 PSP nr 12 Stalowa Wola – cykl wierszy

Miejsce 2
Herbatka – Julia Musiał, kl. 5 Klub Literacki „Pegazik” MDK „Iskra” Piła – cykl wierszy

Miejsce 3
Wiki – Wiktoria Truszkowska, kl. 6 PSP nr 12 Stalowa Wola – cykl wierszy

Wyróżnienia
Kuba M. – Jakub Miklus, kl. 6 PSP nr 12 Stalowa Wola – Jakubowe haiku
Miszka – Michał Skowronek, kl. 6 SP nr 33 Bytom – cykl wierszy
Pachnąca róża – Agnieszka Rosińska, kl. 5 Grupa poetycka Art Ovo Centrum Praktyk Artystycznych Międzyrzec Podlaski – cykl wierszy
Zuza – Zuzanna Kopczyńska, kl. 6 SP nr 7 Łódź – cykl wierszy

Opowiadania
Miejsce 1

Torpeda – Zuzanna Armata, kl. 5 SP nr 1 Frysztak – cykl opowiadań

Miejsce 2
Magda. K – Magdalena Kopyto, kl. 5 PSP nr 12 Stalowa Wola – cykl opowiadań

Miejsce 3
Olek 2007 – Aleksandra Pietrzycka, kl. 5 ZS Czemierniki – cykl opowiadań

Wyróżnienia
Brzoza – Katarzyna Karaś, kl. 5 OSM I st. Kraków – Trzy pamiętniki
Juedka – Julia Ueda, kl. 5 SP nr 9 STO Warszawa – Sąsiad
Kora – Kornelia Mikrut, kl. 5 SP nr 4 Jasło – Orzełek na czapce
Zein – Jan Kocot, kl. 4 SP nr 36 Bytom – cykl opowiadań

Kategoria II
Szkoły podstawowe, klasy 7-8 i klasy gimnazjalne

 

Wiersze
Miejsce 1

Aaria – Klaudia Szynal, kl. 3 gimnazjalna SP nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi Jasło – cykl wierszy

Miejsce 2
Gosix – Małgorzata Sobkiewicz, kl. 3 gimnazjalna PSP nr 12 Stalowa Wola – cykl wierszy

Miejsce 3
Emilia – Emilia Bednarz, kl. 8 SP Staświny – cykl wierszy
Personifikacja – Gabriela Bochenek, kl. 3 gimnazjalna SP nr 1 Ustrzyki Dolne – cykl wierszy

Wyróżnienia
Amber – Magdalena Oksińska, kl. 7 ZSiPP nr 3 PSP nr 5 Ostrowiec Świętokrzyski – cykl wierszy
Autorka – Joanna Wyrzykowska, kl. 3 gimnazjalna SP nr 2 Siedlce – cykl wierszy
Mał-Goś – Małgorzata Chodyka, kl. 7 ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski – cykl wierszy
Princessa – Julia Jabłońska, kl. 3 gimnazjalna SP Bądkowo – cykl wierszy

Opowiadania
Miejsce 1
Aurora – Julia Kawalec, kl. 3 gimnazjalna SP Czudec – cykl opowiadań
Zwiad 36 – Julia Gorący, kl. 7 ZS-P nr 3 Kościerzyna – Oaza

Miejsce 2
Banachówka – Zuzanna Banach-Dziura, kl. 3 gimnazjalna SP nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi Jasło – Dmuchawce z tamtych lat

Miejsce 3
Towarzysz M.– Maciej Serżysko, kl. 8 SP nr 1 Witkowo – Wołodia

Wyróżnienia
Czytelniczka x16 – Natalia Kędrek, kl. 3 gimnazjalna SP nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi Jasło – Sara
Ina 2 – Ina Kłopotowska, kl. 3 gimnazjalna SP nr 24 Białystok – Mrowisko
Jarzy – Jakub Murak, kl. 8 SP nr 16 Studzienice – cykl opowiadań
Tauriel – Iga Rusek, kl. 8 II SP STO Gdańsk – Półzbliżenie

Kategoria III
Szkoły ponadpodstawowe

Wiersze
Miejsce 1

Los – Klaudia Soczewka, kl. 1 Klub Literacki „Pegazik” MDK „Iskra” Piła – cykl wierszy

Miejsce 2
Eirene – Katarzyna Krysa, kl. 3 II LO Jasło – cykl wierszy

Miejsce 3
Rossie – Magdalena Cebula, kl. 2 ZSO Głogów Małopolski – cykl wierszy

Wyróżnienia
EmilkeK – Emilia Kiełtyka, kl. 2 I LO Gliwice – cykl wierszy
Karosia – Karolina Leśniak, kl. 1 I LO Jasło – cykl wierszy

Opowiadania
Miejsce 1
Cała – Aleksandra Niełacna, kl. 3 III LO Kalisz – Kot Schrödingera postanawia umrzeć

Miejsce 2
m&m – Magdalena Moś, kl. 2 ZSO nr 2 Nowy Targ – Mój kochany Pan Dodo

Miejsce 3
Hermenegilda – Magdalena Łukasik, kl. 1 V LO Kraków – Dziennik pokładowy małego Stworzyciela

Wyróżnienia
Bjørn Dostojewski – Nikodem Rzepnicki, kl. 1 II LO Sieradz – Przyjaciel
Buba – Jakub Krzymiński, kl. 3 II LO Gniezno – cykl opowiadań
Etiam – Katarzyna Soja, kl. 4 ZS Mielec – cykl opowiadań
Lily – Jagoda Sałdyka, kl. 2 LO Tarnobrzeg – cykl opowiadań
Mistrz Bogumił – Jan Skoumal, kl. 2 ZS Głubczyce – Serce ludwisarza
Niewieski – Adrian Jacecko, kl. 3 VI LO Kielce – Przodkowie