Konkursy: XXX Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło

sobota, 18 stycznia 2025

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do udziału w XXX jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Jasła. Partnerami Konkursu są Młodzieżowa Rada Miasta Jasła oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle.

W Konkursie mogą wziąć udział młodzi autorzy wierszy i opowiadań – uczniowie klas 4-8 ze szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy nadeślą maksymalnie 5 wierszy i/lub 2 opowiadania. Dodatkowo uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą wykazać się swoimi zdolnościami literackimi w kategorii jednoaktówka. Czekamy na prace o dowolnej tematyce do 18 stycznia 2025 r. Nie mogą to być wypracowania szkolne ani prace wcześniej publikowane bądź nagrodzone w innych konkursach. Laureatów wyłoni profesjonalne jury złożone z polonistów i literatów, a ich utwory zostaną opublikowane w tomiku „Liryczne Jasło” wydawanym przez Bibliotekę, który stanowi jedną z nagród dla zwycięzców. Z utworami laureatów konkursu będzie można zapoznać się oglądając wystawę nagrodzonych utworów w holu biblioteki, udostępnioną po uroczystym finale XXX OKLTDiM.

Do nadsyłanych prac należy dołączyć Kartę uczestnika i Oświadczenie, zawierające zgodę na wykorzystanie wizerunku i wydruk utworu. Uczestnicy pełnoletni lub opiekunowie uczestników niepełnoletnich zobowiązani są do zapoznania się z Regulaminem Konkursu i Klauzulą informacyjną. Wszystkie dokumenty można pobrać ze strony Biblioteki.

Tylko utwory uczestników, którzy spełnili kryteria podane w Regulaminie będą rozpatrywane przez jury Konkursu.

Szczegółowe informacje:
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
Oddział dla Dzieci i Młodzieży
Tel. 13 446 26 02, wew. 35.

Koordynator XXX OKLTDiM Liryczne Jasło
Magdalena Chart
Tel. 13 446 26 02, wew. 37.

Wszystkie informacje związane z Konkursem lub zawierające wersje elektroniczne prac prosimy nadsyłać na e-mail: lirycznejaslo@gmail.com

Tegoroczna edycja wydarzenia to jubileusz 30-lecia Konkursu, dlatego też dołożymy starań, by w tym roku w „Lirycznym Jaśle” było wyjątkowo. Zapraszamy do śledzenia naszej strony i mediów społecznościowych, gdzie będziemy zamieszczać informacje o dodatkowych konkursowych atrakcjach.