Projekty: „Strefy Innowacji” z wizytą studyjną w MBP w Jaśle

piątek, 07 października 2016
Projekty: „Strefy Innowacji” z wizytą studyjną w MBP w Jaśle

7 października br. w ramach projektu „Strefy Innowacji” Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle gościła na wizycie studyjnej bibliotekarzy z Krosna, Wieliczki, Grodziska Mazowieckiego i Wołomina.

Bibliotekarze MBP w Jaśle wraz z gośćmi uczestniczyli w dwóch rodzajach warsztatów. Pierwsza z grup Strefowiczów wzięła udział w warsztatach Spokój wewnętrzny, jako podstawa zdrowych kontaktów ze światem, poprowadzonych przez Katarzynę Bryczkowską. Uczestnicy szkolenia poznali sposoby radzenia sobie ze stresem w trudnych sytuacjach i efektywnego planowania pracy pod presją czasu.

Natomiast bibliotekarze uczestniczący w warsztatach Olgi Golonki Skuteczna komunikacja i budowanie relacji w mediach społecznościowych zgłębiali tajniki komunikacji z czytelnikiem w internetowym świecie. Zapoznali się z możliwościami podstawowych platform komunikacyjnych w wirtualnym świecie takich jak: facebook, snapchat, czy twitter oraz dowiedzieli się jak zaprojektować komunikację medialną.

Strefy Innowacji to program finansowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, w ramach programu "Wspieranie Programu Rozwoju Bibliotek 2015". Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej.

W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

GALERIA
Projekty: „Strefy Innowacji” z wizytą studyjną w MBP w Jaśle - Zdjęcie nr 1Projekty: „Strefy Innowacji” z wizytą studyjną w MBP w Jaśle - Zdjęcie nr 2
Projekty: „Strefy Innowacji” z wizytą studyjną w MBP w Jaśle - Zdjęcie nr 3Projekty: „Strefy Innowacji” z wizytą studyjną w MBP w Jaśle - Zdjęcie nr 4
Projekty: „Strefy Innowacji” z wizytą studyjną w MBP w Jaśle - Zdjęcie nr 5Projekty: „Strefy Innowacji” z wizytą studyjną w MBP w Jaśle - Zdjęcie nr 6