Facebook
A A A

Juniwersytet

Od 2011 roku Miasto Jasło wraz z partnerami prowadzi szczególny projekt edukacyjny i zaprasza małych jaślan do zgłębiania wiedzy podczas wykładów i warsztatów prowadzonych przez specjalistów i naukowców z różnych dziedzin. W ramach Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego mali studenci w formie zabawy poznają otaczający ich świat,  odkrywają jego zagadki i uczą się go rozumieć. W aktywny i badawczy sposób zdobywają wiedzę z różnych naukowych dziedzin, rozwijają pasję do nauki i zyskują możliwość samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania.

W roku akademickim 2017/2018 za merytoryczny program i przygotowanie zajęć  Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego odpowiada Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.

W pierwszym semestrze przeprowadzimy „Lodowe eksperymenty”, zgłębimy tajniki „Elektroniki dla smyka”, dowiemy się jak działa „Aparat do znikania zdjęć”, sprawdzimy „Czy zmysły można oszukać?”, a na zajęciach „Kreacja – Tolerancja” zastanowimy się nad tym czym właściwie jest ta Tolerancja.

Tegoroczne zajęcia będą się odbywać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, w Jasielskim Domu Kultury oraz w Podkarpackiej Szkole Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza.

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży czeka również przygotowana specjalnie z myślą o małych studentach Juniwersytecka Biblioteczka, w której dzieci będą mogły znaleźć pozycje książkowe poświęcone naukowej tematyce. Serdecznie zapraszamy do Biblioteki  i zachęcamy do korzystania.

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy to edukacyjny projekt realizowany przez Miasto Jasło w ramach Programu „Postaw na rodzinę”. Projekt współfinansowany jest ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach programu "Postaw na rodzinę".

Harmonogram zajęć dostępny na stronie  www.juniwersytet.pl

Szczegółowe informacje:

Anna Filip
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
ul. Kołłątaja 1, pok. 112
tel. 13 446 26 02, wew. 37
e-mail: juniwersytet.mbpj@gmail.com

 

Relacje ze spotkań w 2017 roku:

Info
Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
styczeń 2018
pn wt śr cz pt so nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31