Facebook
A A A

Nowości

W wieku 17 lat, w wyniku tragicznego wypadku, Henry został sparaliżowany od szyi  w dół. Większość ludzi poddaje się w takiej chwili, ale nie Henry. Pokonywanie trudności i uczenie się nowego sposobu funkcjonowania nadawało sens jego życiu.

Książka zachęca młodego czytelnika do zmierzenia się z wieloma niewyjaśnionymi zjawiskami współczesnego świata np. czy istnieje UFO, czy w głębinach oceanu żyją potwory, jaką moc mają klątwy i przekleństwa, czy kręgi na polach tworzą siły nadprzyrodzone, czy ludzie z supermocami żyją wśród nas?

Główną bohaterką książki jest przemądrzała i pewna siebie papuga żako, Szarlota. Uciekinierka z powyrywanymi piórkami, zranioną duszą, pragnąca znaleźć prawdziwy rodzinny dom. Jej życie nabiera zupełnie innego znaczenia, kiedy trafia do pani Żelisławy.

Oparta na faktach opowieść o powojennej ucieczce, pościgu i  zmienianiu tożsamości byłego oprawcy z Auschwitz – Josefa Mengele.

Autor – dziennikarz i pasjonat chodzenia – postanowił zająć się tematem, na którym znamy się wszyscy. Chciał ten banalny przedmiot rozważań ukazać z szerszej perspektywy.

W książce autor opisał 45 różnorodnych tematów wyjaśniających zjawiska chemiczne i fizyczne, które dzieją się każdego dnia wokół nas. Mali badacze dowiedzą się między innymi jak zmienić kość w gumę, dlaczego gwoździe rdzewieją, czy z papieru można zrobić szybę, czy węgiel brudzi czy czyści, czy smog ma wielkie zęby i wielu innych ciekawych rzeczy.

Rodzice Samira pochodzą z Libanu, skąd uciekli, gdy zaczęła się wojna. Samir urodził się już w Niemczech. Gdy chłopiec ma 8 lat, znika jego ojciec. 20 lat później Samir wyjeżdża do Libanu, aby odnaleźć ojca i wyjaśnić jego tajemnicę.

Elfi Jar to magiczne miejsce w Laponii, którego nie ma na żadnej mapie. Można tam trafić tylko wtedy, gdy wierzy się w magię. Dla zwykłych ludzi jest niewidzialne. Amelia Wishart, sierota z Londynu i jej kot Kapitan Sadza zamieszkują z Ojcem Gwiazdką przy ulicy Reniferowej 7.

Mafia kalabryjska swoje wpływy ma niemalże na całym świecie. Zarządza ogromnymi pieniędzmi oraz kontroluje większość narkotykowych rynków. Książka to historia trzech kobiet, które miały niesamowitą odwagę, aby przeciwstawić się własnym rodzinom – mężom, ojcom. Jest to historia walki o  przyszłość dzieci – matki podejmują współpracę z wymiarem sprawiedliwości, wydając na siebie  tym samym wyrok śmierci.

Zwykły dzień bohaterki książki  przeplata się z ważnymi wątkami z historii Polski.  Dla Marylki, jej kolegów i koleżanek oraz bliskich telefon w codziennym życiu jest nieodzowny. Tymczasem okazuje się, że jest to niedawny wynalazek.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 47 następna