Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Gorlickie w Wielkiej Wojnie 1914-1915. Wspomnienia, relacje, legendy

  W swojej książce autor przenosi nas w lata I wojny światowej do czasów operacji gorlickiej, która wpłynęła w znaczący sposób na losy wojny, a w konsekwencji na możliwość odrodzenia się państwa polskiego.

 • Ewa Sobota-Grün: Podróż w nieznane 1939-1946

  Ewa Sobota-Grün w swojej książce „Podróż w nieznane 1939-1946” wraca pamięcią do lat młodości i dramatycznych przeżyć zesłania do Kraju Ałtajskiego.

 • Anioły w legendach polskich

  Autor zaprezentował kilkadziesiąt legend, które jego zdaniem są reprezentatywne dla polskiego piśmiennictwa angelologicznego – począwszy od prapoczątków zapisanych w Kronice Galla Anonima, poprzez udział  św. Archanioła Michała w zwycięstwie Leszka Czarnego nad Jadźwingami, po legendy herbowe pod anielskim patronem.

 • Całuję rączki, do nóżek upadam : moja opowieść o galicyjskich krewnych

  Najnowsza książka Katarzyny Ewy Kozubskiej „Całuję rączki…” to historia kilku pokoleń jej rodziny, pełna anegdot opowiedzianych z humorem i nutą nostalgii. Udokumentowana pięknymi fotografiami i okraszona akwarelami Henryka Kozubskiego, zwanego „wielickim Chagallem”.

 • Kobiety, które czują za bardzo

  Wysoka wrażliwość nie jest zaburzeniem psychicznym lub nieprawidłowością, lecz w większości przypadków naturalną, wrodzoną i dziedziczoną cechą osobowości. W książce Katarzyny Kucewicz znajdziemy dokładną analizę przypadków różnych typów kobiet w kontekście ich wysokiej wrażliwości, ale też sposoby radzenia sobie np. w sytuacjach przebodźcowania.

 • Smakologia
  30 kwietnia 2021

  Wszyscy wiemy, że pokarm jest naszym paliwem, który napędza nas do działania, prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia.

 • Oda do próchna

  „Oda do próchna” to najnowszy tomik rzeszowskiego poety. I chociaż, jak uważa Grzegorz Kociuba,  jego poezja „wymyka się prostym podziałom” to jest rodzajem „obsesyjnego tropienia degradacji i dewaluacji sensu w wielu przestrzeniach i na wielu polach”.

 • Wrzaskliwość

  „Wrzaskliwość” wpisuje się w literaturę drogi. Bo Mateusza Nocka ciągle gna, czy to w poezji czy w prozie. Choć poezja Stachury i Bursy wycisnęła na nim niezatarte piętno, jest w poszukiwaniach własnego języka bardzo wiarygodny.

 • Druga młodość, cóż z tego, że druga

  To humorystyczny, czasami autoironiczny poradnik jak czuć się dobrze w średnim wieku. Znajdziecie w nim nie tylko porady kosmetyczne ale i maksymy życiowe, jak uchronić się przed kryzysem wieku średniego.

   

   

 • Figlarne słówka. O wędrówkach słów i innych tajemnicach języka

  Jesteś ciekaw skąd pochodzą słowa i wyrażenia w naszym ojczystym języku?

   

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz