Facebook
A A A

Nowości

Mirabelka jest drzewem, jest również „opowiadaczem” – opowiada historie, które toczyły się obok niej przez kilkadziesiąt lat. Rosła sobie na warszawskim Muranowie i towarzyszyła ludziom w chwilach radości i smutku.

Sięgając po książkę odkryjesz niesamowitą moc roślin, poznasz przepisy na domowe mikstury, dowiesz się w jaki sposób założyć własny ogródek, gdzie i kiedy należy zbierać zioła ,aby mikstury lecznicze  miały jak  najlepszy smak, wygląd i działanie.

Do krakowskiego szpitala zostaje przywieziona dotkliwie pobita kobieta. Nie pamięta niczego, nie wie kim jest, nie ma żadnych  dokumentów. Kobieta musi odkryć, kto i dlaczego tak bardzo jej nienawidzi

Książka Niebo w kolorze indygo pokazuje Chiny z perspektywy małych wiosek, prowincji, z dala od wielkich aglomeracji miejskich, takich jak Pekin czy Szanghaj.

Autorka, dziennikarka i działaczka humanitarna swoją przygodę z Nepalem zaczęła od wyprawy turystycznej. Warunki życia w tym kraju poruszyły ją do tego stopnia, że postanowiła tam wrócić, by pracować społecznie.

Thriller psychologiczny opierający się na znanym schemacie: zbrodnia i ktoś, kto wie, a nie może powiedzieć. Wbrew pozorom lektura wciąga już od pierwszych stron. Tempo akcji jest szybkie, opisy bardzo realistyczne, a wszystkie sytuacje przedstawione przez autorkę wzbudzają ciekawość i trzymają w napięciu aż do samego końca.

Wzruszająca opowieść o tym, że nic nie jest nam dane na zawsze oraz o uczuciach ludzi zmagających się z nieuleczalną chorobą dziecka. To historia wielkiej straty, tragedii, ale także nadziei.

22 września 2009 roku o godz. 5.15 na dachu jednego z najbardziej pilnowanych sztokholmskich budynków ląduje helikopter, po czym z firmy znika 39 milionów szwedzkich koron, a słuch o złodziejach zanika. Nikt nie jest w stanie ich namierzyć i do dnia dzisiejszego  nie odzyskano pieniędzy…

Antosia i Anielka to przyjaciółki, które spędzają dużo czasu w swoim towarzystwie. Antosia lubi robić fryzury oraz konstrukcje z materiałów i sznurków, Aniela marzy o zostaniu naukowcem. Przygoda zaczyna się w wakacje, kiedy okazuje się, że wśród gałęzi ich ulubionego jesionu zamieszkuje dziewczynka o imieniu Ludka.

Gdy Tami poznaje Richarda, od razu wie, że chce z nim spędzić resztę życia. Pasją obojga jest żeglarstwo i przygoda. Wkrótce los daje im szansę i możliwość przeżycia przygody życia – rejs jachtem z Tahiti do Kalifornii. Wspaniała podróż zakochanych zmienia się jednak w koszmar.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 46 następna

Info
Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
listopad 2018
pn wt śr cz pt so nd
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30