Facebook
A A A

Nowości

Historie niezwykłych kobiet, sióstr zakonnych, które ratując innych same gotowe były na śmierć. Nie chowały się przed wojną i okupacją w zakonach, ale niosły pomoc wszystkim, którzy tego potrzebowali.

Jest kwiecień 1944 roku. Agnieszka, 16-letnia łączniczka AK, wraca z lasu drogą wzdłuż torów, kiedy z przejeżdżającego pociągu do Oświęcimia ktoś wyrzuca niemowlę. Czy to próba ratowania dziecka przed kaźnią w Oświęcimiu?

Zbiór ciekawostek, anegdot, ważnych informacji, odkryć i zagadek ze świata przyrody – napisanych prostym, zrozumiałym językiem i z dużym poczuciem humoru. Książka jest doskonałą rozrywką i źródłem wiedzy nie tylko dla dzieci, lecz również  dla starszych czytelników.

Autorka, Moony Witcher, znana z bestsellerowej powieści Dziewczynka z Szóstego Księżyca, w swojej nowej książce Długa podróż Garry’ego Hopa zabiera czytelników na fascynującą wyprawę, pełną niezwykłych miejsc, stworzeń i przygód.

W dzisiejszym świecie coraz więcej osób skłania się ku naturze, myśli jak zdrowo żyć i czerpać z jej dóbr. Magię i siłę ziół, roślin i olejków znamy nie od dziś. Niezależnie od tego, czy już  korzystasz z  darów natury, czy dopiero chcesz zacząć, sięgnij po inspirujące wskazówki zawarte w kompendium naturalnej magii.
 

Czas we wszechświecie jest pojęciem względnym, nic nie trwa wiecznie, nic nie jest stałe, nauka nieustannie idzie naprzód, mimo to wiele pytań nadal pozostaje bez odpowiedzi, a niektóre sprawy, teraz traktowane jako pewne, po latach mogą nie mieć sensu. Ta książka jest dowodem na to, że każda dziedzina wiedzy może być fascynująca.

Autorka zaprasza na historyczny spacer po dawnej Galicji, której historia jest fascynująca. Sposób niespiesznej narracji pozwala czytać tę popularyzatorską książkę jak powieść.
 

Główna bohaterka Gaia to syrena, żyjąca w świecie dworskich zasad i ojcowskich nakazów. Jej buntownicza wycieczka na powierzchnię morza prowadzi ją do beztroskiego świata człowieka. Jak wysoka jest cena poświęcenia się dla wolności, ucieczki z klatki kłamstw i cudzych przekonań? Czy Gai wystarczy odwagi by spełnić swoje marzenia?

Zbiór historii o kobietach, ich życiu i związkach we współczesnym Omanie. Autorka pokazuje różnorodność tych relacji – związki szczęśliwe, z miłości, aranżowane,  nieszczęśliwe, brutalne, rozwody, kochanki, związki z obcokrajowcami, bycie samotną matką – i zwraca uwagę czytelnika przede wszystkim na to, co jest odmienne z europejskiego punktu widzenia.

Autorka – z wykształcenia psycholog i polonista – w swojej pracy podjęła rozważania na temat dziecięcego strachu oraz lęków. Książka skierowana jest zarówno do rodziców, jak i specjalistów pracujących z dziećmi. Nie jest to poradnik zawierający jedynie suche fakty. To raczej praktyczny przewodnik gromadzący bogaty zbiór narzędzi, z którego mogą skorzystać dorośli chcący wesprzeć dziecko w sytuacjach budzących u niego lęk.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 53 następna

Info
Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
listopad 2019
pn wt śr cz pt so nd
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30