Facebook
A A A

Nowości

Jak policja jest postrzegana przez obywateli? Jakie obowiązki mają policjanci na danym stanowisku? Jak sobie radzą z emocjami podczas interwencji? Odpowiedzi na te pytania możemy znaleźć w najnowszej książce Katarzyny Puzyńskiej.

Pierwsza część z cyklu „Saga Polska”, w której odbywamy podróż w zamierzchłe czasy,       do początków polskiej kultury. Znajdziemy tu miłość, zazdrość, nienawiść, spotkamy mężnych wojów oraz szeptuchy – leczące ziołami, ich zaklęcia i magię.

Często sądzimy, że Ziemia i jej zasoby są naszą własnością. Zapominamy, że  przyrodę i zwierzęta należy szanować. Autorka przedstawia krótki przegląd historii ludzkich poglądów na zwierzęta i sposobów, w jaki je traktowano.

Przejmująca historia o pierwszej miłości Maddy i Alberta, zmagających z trudną codziennością. To książka o tym, jak wielkie ofiary ludzie potrafią znieść dla osób kochanych, ale także o tym, że każdy może znaleźć miłość, nawet wtedy kiedy wszystko jest przeciwko niemu.

To zbiór reportaży z obszarów we Włoszech, które nawiedziły trzęsienia ziemi. Jarosław Mikołajewski – poeta, dziennikarz, humanista, znawca Włoch – wiosną 2017 roku odwiedził tereny doświadczone tymi tragicznymi zdarzeniami

Każdy z nas pragnie miłości. Niestety, życie to nie bajka i nie zawsze miłość kończy się szczęśliwie. Czasami wielkie uczucie może przerodzić się w koszmar. Pokazują to losy bohaterów książki Sławomira Kopra Zbrodnie z namiętności.

Unikatowa, nowatorska i  skłaniająca do myślenia książka o tym, jak kot widzi świat. Młody czytelnik przekona się, że zwierzęta postrzegają świat  inaczej niż ludzie.

Historia dziewięcioletniej  dziewczynki, która wychowuje się pośród roślin i szumu fal. W nadmorskim domu zmaga się z przemocą  agresywnego  ojca. Jej dzieciństwo to strach, ale także poszukiwanie szczęścia, które odnajduje w książkach i chwilach spędzonych z matką pośród kwiatów.

Przerażająco zabawna, debiutancka książka pisana w formie pamiętnika, ukazuje drogę młodego człowieka od studiów medycznych po pracę w charakterze lekarza rezydenta.

Oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o Aleksandrze Dobie, który pierwszy na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. Dlaczego Olo – kajak Aleksandra Doby – jest niezwykły? W jaki sposób parzy się kawę na Oceanie? Jak wyglądało spotkanie bohatera książki z piratami oraz rekinem i wielorybem?

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 44 następna

Info
Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
wrzesień 2018
pn wt śr cz pt so nd
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30