Facebook
A A A

Nowości

Jedna z nielicznych pozycji poświęcona dorosłym autystom, przedstawiająca dziesięć wzruszających historii osób cierpiących na tę chorobę, mieszkających na Farmie Życia w podkrakowskich Więckowicach.

W 1951 roku - na życzenie  Józefa Stalina - Polska zrzekła się części terenów nadbużańskich, a w zamian otrzymała fragment Bieszczadów. W wyniku polsko-sowieckiego porozumienia przesiedlono kilkadziesiąt tysięcy ludzi. W reportażu ukazane są  świadectwa osób,  które mimo licznych przeciwności losu zdołały przetrwać  ten ciężki czas i znaleźć dla siebie i rodzin miejsce do życia.

Kolejna  książka z cyklu o Albercie. Tym razem Albert w szkole poznaje trójkę rozrabiaków, którzy są głośni i bardzo lubią wszczynać bójki.

Kolejna książka dla dzieci z serii Kto mnie przytuli? Bohaterami tej serii są psy i koty, które  z różnych przyczyn znalazły się w Przytulisku – schronisku dla zwierząt.  Bohaterka tej części – biała kotka Beza – oczaruje nie tylko Tosię, ale wszystkich przyjaciół zwierząt.

Pamiętnik poetki, dziennikarki, żony i matki dwóch małych chłopców. To niezwykły zapis jej walki z chorobą nowotworową, a także pełna ciepła i humoru afirmacja życia.

Siedmioletnia Gabi wychowuje się w rodzinie zastępczej. Przeżycia małej bohaterki przedstawiają trudny, ale jak ważny temat związany z adopcją i rodziną zastępczą.

Opowieść o dziejach pewnej rodziny, katastrofie lotniczej, która odmieniła życie bohaterów i miłości, której nie dane było przetrwać.

Książka odkrywająca kulisy świata gastronomii. Powinni ją przeczytać wszyscy, aby zrozumieć jak wygląda praca w branży gastronomicznej.

Barwna akcja, niebezpieczna podróż i prawdziwe poruszająca opowieść o rodzinie, która ocalała z Holocaustu.

Książka zawiera wiele ciekawostek. Jednak do dziś Wielki Mur Chiński pozostaje największą atrakcją turystyczną świata i jedną z jego największych tajemnic.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 38 następna

Info
Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
styczeń 2018
pn wt śr cz pt so nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31