Facebook
A A A

Nowości

Wzruszająca historia dziecięcej przyjaźni na przekór okrucieństwu wojny, której nie przeszkadzają różnice kulturowe, narodowościowe i społeczne.

Elena Poniatowska portretuje Leonorę Carrington – jedną z najbardziej ekstrawaganckich i nieokiełznanych surrealistek. Leonora lubiła szokować, a skandal był jej prawdziwą naturą.

Wszyscy pragniemy znaleźć receptę na szczęście. Autor spędził miesiąc w Danii, aby poznać mieszkańców tego kraju. Dzięki temu  czytelnicy odkryją sekrety filozofii Duńczyków i ich upodobania kulinarne.

Czy Bóg „uprawia matematykę?’ Czy wszechświat jest jeden, czy raczej jest ich nieskończenie wiele? Nieskończoność - czy należy się jej bać? Czym jest wieczność? Jak pogodzić wolną wolę człowieka z wszechwiedzą Boga?

Kim jest wyjco-krzykacz? Jak wygląda Plonka - opiekuńczy demon? Czy Licho ma hobby i kim są Utopce, Południce i Chmurniki?

Jest rok 1944 – Helena Grabowska wraz z siostrą, po długiej tułaczce dociera do Persji. Kiedy w obozie dowiaduje się, że może otrzymać azyl w Nowej Zelandii, nie waha się ani chwili. Czuje, że mogłaby tam rozpocząć nowe życie. Ale wtedy kiedy pojawia się nadzieja na lepsze jutro, okazuje się że tylko jedna z sióstr będzie mogła wyjechać.
Nie jest to typowy przewodnik, a bardziej opowieść o tym, jak wygląda życie wyspy kiedy sezon turystyczny się kończy. Autor spędził pół roku na Krecie szukając przyczyn długowieczności i witalności wyspiarzy. Zastanawia go co jest tego przyczyną – zdrowe naturalne odżywianie, a może śródziemnomorski klimat?

Ta nietypowa książeczka zabierze Cię w magiczną podróż do Twojej wyobraźni. Wykorzystaj swoją fantazję i wyrusz w niezwykłą nocną podróż.

Wszyscy mamy w swoim życiu chwile, które na zawsze pozostają w naszej pamięci. Dla małego Marcina taką chwilą było spotkanie papieża Franciszka i przebywanie w obecności tak wyjątkowego człowieka.

To idealna lektura na kończące się lato. Pełna melancholii  i filozoficznego odkrywania własnych emocji.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 35 następna