Facebook
A A A

Nowości

Lektura na wakacje dla czytelników o mocnych nerwach, lubiących mroczne tajemnice i dreszczyk niepokoju.

Literacka grupa "Zgrzyt" od wielu lat działa w Brzozowie. Poeci należący do niej pochodzą z różnych miejscowości Podkarpacia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego nie warto ufać Rusałkom, kto to jest Południca i dlaczego lepiej unikać Czarta i Topielicy, natomiast opiekować się Ubożątkiem, sięgnij koniecznie po tę pozycję.

Zastanawiasz się czy skorzystać z jakiegoś zabiegu na twarz lub ciało? Interesujesz się tematem poprawiania urody? Jeśli tak, to książka Piotra Zachary jest idealną lekturą dla Ciebie.

Nad bezpieczeństwem turystów w górach czuwają ratownicy – ludzie spod znaku błękitnego krzyża. Mają pomocników – psich ratowników. Czart – bohater opowiadania – jest psem lawinowym. Bierze udział w poszukiwaniach ludzi zasypanych przez lawiny.

To książka o emocjach, z którymi wszyscy spotykamy się na co dzień, gdyż stanowią one nieodłączną część naszego życia. Dzieci nie zawsze potrafią sobie z nimi radzić. Dorośli zaś nie zawsze potrafią o nich mówić, szczególnie gdy dotyczą one trudnych tematów: straty, tęsknoty, złości czy smutku.

Dobiegająca trzydziestki Kat oraz jej mąż Nick, mimo licznych prób i starań, nie mogą doczekać się upragnionego potomka. Gdy po raz kolejny nie udaje się adopcja, Kate spotyka dawno niewidzianą przyjaciółkę Lisę.

Autor w toku dziennikarskiego śledztwa dociera do faktów i dokumentów związanych z postacia Wandy Kronenberg. Przedstawia  niestereotypowy obraz stolicy okresu międzywojennego i okupacji – miasta szpiegów i walk kontrwywiadów.

Gdy jesteśmy chorzy idziemy do lekarza, a później do apteki po lekarstwa. A co robią zwierzęta, gdy zachorują? Zwierzęta leczą się same.

Berlin, lata trzydzieste ubiegłego wieku. Utalentowany malarz żydowskiego pochodzenia –  Joachim Werner –  z przerażeniem obserwuje rodzący się nazizm.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 43 następna

Info
Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz