Facebook
A A A

Nowości

Apokaliptyczna wizja świata pozbawionego uczuć, więzi  ludzkich i cywilizacji.  Świat, w którym osobno żyją dzieci, kobiety i mężczyźni. Okrutny sposób wychowywania małych dzieci na wzór Spartan – przeżyją tylko silne jednostki.

„Basia i przyjaciele” to nowa seria o przygodach sympatycznej dziewczynki. Tym razem Basia z kuzynką Lulą mają zatańczyć przed publicznością. Zadanie wydaje się proste. Ale im bardziej zbliża się dzień występu, tym stres daje się mocniej we znaki.

Kosma to chłopiec, który lubi spacery, przygody, kotlety mielone i ogórki. Któregoś dnia wybiera się na samotny spacer, aby sprawdzić, co kryje się we wnętrzu młyna. I jak to małym chłopcom się zdarza, gubi się w nieznanym otoczeniu. Czy znajdzie drogę? Przekonajcie się sami.

Restauracje McDonald’s znają wszyscy. Charakterystyczne logo w postaci złotych łuków jest rozpoznawalne już przez małe dzieci w niemal każdym zakątku świata. Książka jest zarówno biografią autora, jak też opowiada o prowadzeniu biznesu. Autor opisuje nie tylko swoje sukcesy, ale i porażki, z którymi się borykał na drodze do sukcesu, udziela porad i przykładów na tworzenie i rozwijanie firmy.

Kolejna część przygód Duni, którą poznajemy w książce Moje szczęśliwe życie. Książka opowiada o ostatnich dniach nauki Duni w pierwszej klasie. Dziewczynka jest bardzo szczęśliwa, szykuje ubrania na zakończenie roku i cieszy się myśląc o wakacjach. Niestety zdarza się wypadek, w którym ranny zostaje tata Duni i musi pozostać  w szpitalu.

Książka o Białowieży. Zawiera zbiór opowieści, wspomnień najstarszych mieszkańców – od lat związanych z tymi terenami, które zarówno wzruszają jak i zaskakują swoją brutalnością.

Estera to biblijna postać kobiety wielkiej odwagi, poświęcenia i mądrości. Jako młoda dziewczyna zostaje siłą zabrana ze swojego plemienia i rodziny. Strach i rozpacz towarzyszyły jej każdego dnia we wrogim kraju, gdzie wszystko było sprzeczne z duchem religii, w której zastała wychowana. Uroda i mądrość uczyniły ją królową Persji, a odwaga uratowała przed zagładą cały naród.

Nie zawsze w życiu układa nam się tak, jak byśmy chcieli. Kunegunda Paciorek zaczyna nowy rok szkolny w nieznanym mieście i w nowej szkole, i nie jest to bynajmniej powód do radości. Wszystko wydaje się jej okropne. Ale K. (czytaj Kej), jak chce żeby ją nazywano, nigdy się nie poddaje.

Dziesięcioletnia Ada od dziecka jest kaleką. Jej matka wstydzi się zdeformowanej stopy córki i trzyma ją w zamknięciu. Kiedy zaczyna się bombardowanie Londynu przez wojska niemieckie,  tysiące dzieci, a wśród nich brat Ady - Jamie, ma zostać ewakuowanych z miasta. Dziewczynka ucieka z domu, by wyruszyć w podróż razem z bratem.

Autorka opisuje życie sześciu niezwykłych kobiet, pochodzących z arystokratycznej rodziny.  Różniły się wyglądem, poglądami politycznymi i zainteresowaniami. Łączyły je inteligencja, pewność siebie oraz skłonność do buntu i szokowania.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 40 następna