Facebook
A A A

Nowości

Książka o futbolu, pomyłkach sędziowskich, nie całkiem czystych zagraniach, golach na wagę awansu,  nieustającej rywalizacji piłkarzy, ich kontuzjach, obawach, a nawet dziwactwach, odsłaniająca kulisy fascynującej walki o najwyższe futbolowe trofeum – Puchar Świata.

Książeczka może być pomocą w trudnych rozmowach o śmierci z dziećmi w wieku przedszkolnym. Do czytania dla całej rodziny.

Ninka z rodzicami i starszym bratem Alkiem wprowadza się do mieszkania odziedziczonego po babci. Dziewczynka czuje się samotna i zaprzyjaźnia się z najstarszą lokatorką kamienicy. Na Boże Narodzenie dostaje od niej ręcznie malowaną bombkę. Od tej pory  zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

Od najmłodszych lat jesteśmy uczeni, że owoce i warzywa to samo zdrowie. Czy aby na pewno? Z książki dowiemy się, które produkty zawierają najmniej szkodliwych białek, w jaki sposób skomponować swój plan żywieniowy, aby zmniejszyć negatywny wpływ lektyn.

Pełna humoru i ciepła kolejna część „Jeżycjady”.  Jak to w rodzinie Borejków, dzieje się dużo i jest śmiesznie.

Wzruszająca opowieść  jest zapisem utraty ukochanej żony  i ojcowskiej miłości do córki, która stała się sensem życia Matta.

„Kto uratował jedno życie, jakby cały świat ratował”–  cytat, który oddaje sens życia odważnej Polki, Ireny Sendlerowej.

Autorka z dbałością o szczegóły opisuje zarówno Kraków w okresie II wojny światowej, jak i powojenne życie emigrantów  w Kanadzie.  Przedstawia losy rodzeństwa z jego blaskami i cieniami  w sposób nieprzewidywalny i nie pozbawiony humoru.

Akcja toczy się na warszawskich Bielanach, gdzie grasuje gang sprytnych i sympatycznych kun. Przegryzają przewody w samochodach, włamują się na posesje i wykradają jedzenie. Sfrustrowani mieszkańcy mają już dosyć małych futrzaków i wypowiadają im wojnę.

Autorka - Polka od lat mieszkającą w Leeds - opisuje swoje spostrzeżenia na temat życia w Wielkiej Brytanii. Pomimo trudnej tematyki i specyficznego języka ta tragikomiczna opowieść wywołuje chwilami głośny śmiech.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 41 następna