Facebook
A A A

Nowości

Anna Mieszkowska z zebranych listów i zapisków Hanki Ordonówny napisała opowieść  o kobiecie, aktorce i pieśniarce, najbardziej znanej przedwojennej artystce. Autorka opisuje nie tylko życie zawodowe Ordonki ale również jej losy wojenne, uwięzienie na Pawiaku i ogromne zaangażowanie w ratowanie polskich sierot.

Oparta na faktach opowieść o losie  sześcioletniej  dziewczynki Jadzi, której życie zmienia się wraz z wybuchem II wojny światowej.

Wartościowa lektura  skierowana do osób zainteresowanych otaczającym światem, bez względu na posiadane wykształcenie.
Poruszana problematyka dotyczy m.in. polityki, władzy, moralności, różnic i ról płciowych,  prawego umysłu, narzekania.

Dwunastoletni bohater Runt to mieszkaniec Minecraftii. Jego codzienność i przyszłość nie przedstawiają się pomyślnie. Rodzice chłopca oczekują, że podobnie jak oni Runt zostanie farmerem. Ten jednak ma zupełnie inne ambicje.

To pełna szczegółów książka, która zawiera wspaniale, kolorowe ilustracje, na których ukryły się różne zwierzęta. Zachęca małego czytelnika do przeszukiwania lasów, parków, gór, dżungli, ogrodu zoologicznego… w poszukiwaniu wiewiórek, małpek i innych zagubionych zwierzaków oraz do rozwiązywania zagadek.

Polska miała stulecia chwały, świetności i była imperium, z którym się liczono. Podróżując z autorem przez różne epoki poznajemy zadziwiające ciekawostki naszej historii.

Zaklęcie życzeń to pierwsza część fantastycznego cyklu, której autor zabiera nas do Krainy Opowieści – miejsca, gdzie spotkamy bohaterów znanych baśni. Wszystko zaczyna się od rodzeństwa  Bailey’ów – Alex i Connora, z pozoru zwykłych nastolatków.

Historie kobiet pięknych, wyzwolonych, ale także niepokornych i nieugiętych wojowniczek, bez których nie byłoby wolnej i niepodległej Polski.

Każdy nowy tomik  Haliny Urban jest niespodzianką. Poetka na życie patrzy z dystansu  dojrzałej kobiety, która zna smak gorzkich migdałów odpędzających sen. Tomik jest dowodem, że dokonuje rozliczenia i podsumowania siebie i świata.

Publikacja Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego powstala z okazji stenej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zawiera wiele interesujących historii związanych z drogą regionu jasielskiego do niepodległej Polski.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 48 następna

Info
Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
marzec 2019
pn wt śr cz pt so nd
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31