Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Baster: pies ratowniczy

  Bohater książki to pies ratowniczy. Pracuje w Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Ma doskonały węch i sprawdza się w poszukiwaniach zaginionych. Dla niego, najbardziej doświadczonego psa w grupie, to jedna z wielu udanych akcji

 • I ty możesz zmienić świat: 42 inspirujące historie o niezwykłych dzieciach

  Zastanawiałeś się kiedyś czy możesz zmienić coś, co ci się nie podoba. A może uważasz, że dzieci nie mają nic do powiedzenia, bo i tak ich nikt nie słucha? Koniecznie zajrzyj do książki Karoliny Grabarczyk I ty możesz zmienić świat: 42 inspirujące historie o niezwykłych dzieciach. Przekonasz się, że nie ma rzeczy niemożliwych.

 • Awantura w bajkach

  Osiem niezwykłych rozdziałów pełnych humoru, przygód, emocji, intryg i niepewności co do losów bohaterów. Książka dla dzieci, pełna mądrych rad i pozytywnych wartości. To opowieść o przyjaźni i pomaganiu innym nawet wtedy, gdy wymaga to przełamania własnego strachu.

 • Wybuchowe związki: małżeństwo z Pakistańczykiem

  Relacja autorki z jej związku małżeńskiego z Pakistańczykiem. Zapis ogólnych refleksji, różnic między naszymi kulturami i religiami, poparty przykładami z życia  konkretnej pary. Książka podzielona jest na krótkie rozdziały, z których każdy skupia się na innym aspekcie życia i zawiera opisy autentycznych sytuacji, wydarzeń, przeciwności, kompromisów, jak też awantur o błahostki.

 • Najgorsze dzieci świata

  Chcecie poznać grono najgorszych dzieci świata? Sięgnijcie po książkę Davida Walliamsa, który w swoim zbiorze opowiadań  przedstawia: łobuzów, krzykaczy, uparciuchów i złośników.

 • W cieniu sławy: zapomniane rodzeństwa sławnych Polaków

  Kim była Helena Sienkiewicz? Jakie relację łączyły siostry Boznańskie? Na te i inne pytania starała się odpowiedzieć Ewa Jałochowska – dziennikarka i historyk sztuki.

 • Przemiana Caraga

  Tajemniczy Carag  jest jednym z przemieńców – istot chcących zadomowić się wśród ludzi i poznać ich świat. On i jego rodzina ze zwierząt przemieniają się w ludzkie istoty. Kiedy  udaje im się opuścić rodzinny las i rozpocząć istnienie w ludzkim świecie, okazuje się że nie jest to takie proste.

 • Przewodnik po modzie współczesnej: dlaczego w takim stroju można się pokazać?

  Moda fascynuje nie tylko jej kreatorów, ale także ludzi dla których ubiór nie jest sprawą trzeciorzędną. Przewodnik pokazuje charakterystyczne cechy stylu wielkich kreatorów i marek takich jak Christian Lacroix czy Junko Koshino.

 • Hanka Ordonówna: miłość jej wszystko wybaczy

  Anna Mieszkowska z zebranych listów i zapisków Hanki Ordonówny napisała opowieść  o kobiecie, aktorce i pieśniarce, najbardziej znanej przedwojennej artystce. Autorka opisuje nie tylko życie zawodowe Ordonki ale również jej losy wojenne, uwięzienie na Pawiaku i ogromne zaangażowanie w ratowanie polskich sierot.

 • Jadzia

  Oparta na faktach opowieść o losie  sześcioletniej  dziewczynki Jadzi, której życie zmienia się wraz z wybuchem II wojny światowej.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
wrzesień 2021
pn wt śr cz pt so nd
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30