Facebook
A A A

Nowości

Historie kobiet pięknych, wyzwolonych, ale także niepokornych i nieugiętych wojowniczek, bez których nie byłoby wolnej i niepodległej Polski.

Każdy nowy tomik  Haliny Urban jest niespodzianką. Poetka na życie patrzy z dystansu  dojrzałej kobiety, która zna smak gorzkich migdałów odpędzających sen. Tomik jest dowodem, że dokonuje rozliczenia i podsumowania siebie i świata.

Publikacja Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego powstala z okazji stenej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zawiera wiele interesujących historii związanych z drogą regionu jasielskiego do niepodległej Polski.

Autor pochylił się nad Warszawą zniszczoną i okupowaną – ukazał jak znane z Króla postaci odnajdują się w nowej rzeczywistości. Mocna opowieść o wojnie oraz bezpardonowe spojrzenie na oprawców i ofiary.  Najtrudniejsze wyzwanie… pozostać człowiekiem.

Na kartach powieści ukazane są losy powstańców warszawskich – dziewcząt i chłopców, którzy przeżyli piekło na ziemi. Autorka w plastyczny i wiarygodny sposób przedstawia te dramatyczne dni. Wielu nie przeżyło, a ci którzy przeżyli, nie zawsze radzili sobie z wojenną traumą.

Celestynka, tak jak jej koleżanki, mieszka w przytulnym pudełku pełnym zapałek. Jednak to nie dla niej. Bardzo chce uwolnić się ze swojego przytulnego domku. Chce czuć się potrzebna. Wie, że robienie czegoś dobrego dla innych jest bardzo ważne. Pewnego dnia jej marzenia spełniają się.

W wieku 17 lat, w wyniku tragicznego wypadku, Henry został sparaliżowany od szyi  w dół. Większość ludzi poddaje się w takiej chwili, ale nie Henry. Pokonywanie trudności i uczenie się nowego sposobu funkcjonowania nadawało sens jego życiu.

Książka zachęca młodego czytelnika do zmierzenia się z wieloma niewyjaśnionymi zjawiskami współczesnego świata np. czy istnieje UFO, czy w głębinach oceanu żyją potwory, jaką moc mają klątwy i przekleństwa, czy kręgi na polach tworzą siły nadprzyrodzone, czy ludzie z supermocami żyją wśród nas?

Główną bohaterką książki jest przemądrzała i pewna siebie papuga żako, Szarlota. Uciekinierka z powyrywanymi piórkami, zranioną duszą, pragnąca znaleźć prawdziwy rodzinny dom. Jej życie nabiera zupełnie innego znaczenia, kiedy trafia do pani Żelisławy.

Oparta na faktach opowieść o powojennej ucieczce, pościgu i  zmienianiu tożsamości byłego oprawcy z Auschwitz – Josefa Mengele.

poprzednia 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 z 56 następna