Facebook
A A A

Nowości

Autorka, dziennikarka i działaczka humanitarna swoją przygodę z Nepalem zaczęła od wyprawy turystycznej. Warunki życia w tym kraju poruszyły ją do tego stopnia, że postanowiła tam wrócić, by pracować społecznie.

Thriller psychologiczny opierający się na znanym schemacie: zbrodnia i ktoś, kto wie, a nie może powiedzieć. Wbrew pozorom lektura wciąga już od pierwszych stron. Tempo akcji jest szybkie, opisy bardzo realistyczne, a wszystkie sytuacje przedstawione przez autorkę wzbudzają ciekawość i trzymają w napięciu aż do samego końca.

Wzruszająca opowieść o tym, że nic nie jest nam dane na zawsze oraz o uczuciach ludzi zmagających się z nieuleczalną chorobą dziecka. To historia wielkiej straty, tragedii, ale także nadziei.

22 września 2009 roku o godz. 5.15 na dachu jednego z najbardziej pilnowanych sztokholmskich budynków ląduje helikopter, po czym z firmy znika 39 milionów szwedzkich koron, a słuch o złodziejach zanika. Nikt nie jest w stanie ich namierzyć i do dnia dzisiejszego  nie odzyskano pieniędzy…

Antosia i Anielka to przyjaciółki, które spędzają dużo czasu w swoim towarzystwie. Antosia lubi robić fryzury oraz konstrukcje z materiałów i sznurków, Aniela marzy o zostaniu naukowcem. Przygoda zaczyna się w wakacje, kiedy okazuje się, że wśród gałęzi ich ulubionego jesionu zamieszkuje dziewczynka o imieniu Ludka.

Gdy Tami poznaje Richarda, od razu wie, że chce z nim spędzić resztę życia. Pasją obojga jest żeglarstwo i przygoda. Wkrótce los daje im szansę i możliwość przeżycia przygody życia – rejs jachtem z Tahiti do Kalifornii. Wspaniała podróż zakochanych zmienia się jednak w koszmar.

Meksyk jest krajem będącym zlepkiem przeróżnych  wierzeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę, że wśród Indian pradawne rytuały są wciąż żywe. Wydawać by się mogło niemożliwe, że wykształceni ludzie oddają cześć przedhiszpańskim bogom, zakładają pióropusze i wykonując rytualne tańce.

Atutem  powieści jest  niezwykły, magiczny klimat, dzięki któremu poczujemy się jakbyśmy znaleźli się w Alpach wśród zasp śnieżnych i obłoków. Nie zabraknie też wątku romansowego.

Anna Kołodziejska, tytułowa chirurgica, jest lekarzem-chirurgiem. Pracuje w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia w Poznaniu. O swojej pracy pisze: „nie jest moją pasją , jest moim przeznaczeniem”.

Jak policja jest postrzegana przez obywateli? Jakie obowiązki mają policjanci na danym stanowisku? Jak sobie radzą z emocjami podczas interwencji? Odpowiedzi na te pytania możemy znaleźć w najnowszej książce Katarzyny Puzyńskiej.

poprzednia 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 z 54 następna

Info
Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
luty 2020
pn wt śr cz pt so nd
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29