Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Hanka Ordonówna: miłość jej wszystko wybaczy

  Anna Mieszkowska z zebranych listów i zapisków Hanki Ordonówny napisała opowieść  o kobiecie, aktorce i pieśniarce, najbardziej znanej przedwojennej artystce. Autorka opisuje nie tylko życie zawodowe Ordonki ale również jej losy wojenne, uwięzienie na Pawiaku i ogromne zaangażowanie w ratowanie polskich sierot.

 • Jadzia

  Oparta na faktach opowieść o losie  sześcioletniej  dziewczynki Jadzi, której życie zmienia się wraz z wybuchem II wojny światowej.

 • Homo nie całkiem sapiens: o automatyzmach myślenia, nadętych politykach, narzekaniu Polaków i pułapkach moralności.

  Wartościowa lektura  skierowana do osób zainteresowanych otaczającym światem, bez względu na posiadane wykształcenie.
  Poruszana problematyka dotyczy m.in. polityki, władzy, moralności, różnic i ról płciowych,  prawego umysłu, narzekania.

 • Pamiętnik 8-bitowego wieśniaka (wojownika).

  Dwunastoletni bohater Runt to mieszkaniec Minecraftii. Jego codzienność i przyszłość nie przedstawiają się pomyślnie. Rodzice chłopca oczekują, że podobnie jak oni Runt zostanie farmerem. Ten jednak ma zupełnie inne ambicje.

 • Zagubione zwierzaki: szukaj, znajduj, baw się

  To pełna szczegółów książka, która zawiera wspaniale, kolorowe ilustracje, na których ukryły się różne zwierzęta. Zachęca małego czytelnika do przeszukiwania lasów, parków, gór, dżungli, ogrodu zoologicznego… w poszukiwaniu wiewiórek, małpek i innych zagubionych zwierzaków oraz do rozwiązywania zagadek.

 • Polskie imperium: wszystkie kraje podbite przez Rzeczpospolitą

  Polska miała stulecia chwały, świetności i była imperium, z którym się liczono. Podróżując z autorem przez różne epoki poznajemy zadziwiające ciekawostki naszej historii.

 • Zaklęcie życzeń

  Zaklęcie życzeń to pierwsza część fantastycznego cyklu, której autor zabiera nas do Krainy Opowieści – miejsca, gdzie spotkamy bohaterów znanych baśni. Wszystko zaczyna się od rodzeństwa  Bailey’ów – Alex i Connora, z pozoru zwykłych nastolatków.

 • Niepokorne damy: kobiety, które wywalczyły niepodległą Polskę

  Historie kobiet pięknych, wyzwolonych, ale także niepokornych i nieugiętych wojowniczek, bez których nie byłoby wolnej i niepodległej Polski.

 • Gorzkie Migdały. Wiersze wybrane i nie tylko

  Każdy nowy tomik  Haliny Urban jest niespodzianką. Poetka na życie patrzy z dystansu  dojrzałej kobiety, która zna smak gorzkich migdałów odpędzających sen. Tomik jest dowodem, że dokonuje rozliczenia i podsumowania siebie i świata.

 • Jasielska droga do niepodległej Polski (1768-1922)

  Publikacja Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego powstala z okazji stenej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zawiera wiele interesujących historii związanych z drogą regionu jasielskiego do niepodległej Polski.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz