Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Celestynka: gwiazda na nocnym niebie

  Celestynka, tak jak jej koleżanki, mieszka w przytulnym pudełku pełnym zapałek. Jednak to nie dla niej. Bardzo chce uwolnić się ze swojego przytulnego domku. Chce czuć się potrzebna. Wie, że robienie czegoś dobrego dla innych jest bardzo ważne. Pewnego dnia jej marzenia spełniają się.

 • Małe wielkie rzeczy

  W wieku 17 lat, w wyniku tragicznego wypadku, Henry został sparaliżowany od szyi  w dół. Większość ludzi poddaje się w takiej chwili, ale nie Henry. Pokonywanie trudności i uczenie się nowego sposobu funkcjonowania nadawało sens jego życiu.

 • Niezwykłe tajemnice: czy potrafisz wyjaśnić te zjawiska?

  Książka zachęca młodego czytelnika do zmierzenia się z wieloma niewyjaśnionymi zjawiskami współczesnego świata np. czy istnieje UFO, czy w głębinach oceanu żyją potwory, jaką moc mają klątwy i przekleństwa, czy kręgi na polach tworzą siły nadprzyrodzone, czy ludzie z supermocami żyją wśród nas?

 • Baba Blaga

  Główną bohaterką książki jest przemądrzała i pewna siebie papuga żako, Szarlota. Uciekinierka z powyrywanymi piórkami, zranioną duszą, pragnąca znaleźć prawdziwy rodzinny dom. Jej życie nabiera zupełnie innego znaczenia, kiedy trafia do pani Żelisławy.

 • Zniknięcie Josefa Mengele

  Oparta na faktach opowieść o powojennej ucieczce, pościgu i  zmienianiu tożsamości byłego oprawcy z Auschwitz – Josefa Mengele.

 • Mimochodem o chodzeniu

  Autor – dziennikarz i pasjonat chodzenia – postanowił zająć się tematem, na którym znamy się wszyscy. Chciał ten banalny przedmiot rozważań ukazać z szerszej perspektywy.

 • Guzik z mleka czyli fantastyczne eksperymenty dla ciekawych świata

  W książce autor opisał 45 różnorodnych tematów wyjaśniających zjawiska chemiczne i fizyczne, które dzieją się każdego dnia wokół nas. Mali badacze dowiedzą się między innymi jak zmienić kość w gumę, dlaczego gwoździe rdzewieją, czy z papieru można zrobić szybę, czy węgiel brudzi czy czyści, czy smog ma wielkie zęby i wielu innych ciekawych rzeczy.

 • W krainie cedrów

  Rodzice Samira pochodzą z Libanu, skąd uciekli, gdy zaczęła się wojna. Samir urodził się już w Niemczech. Gdy chłopiec ma 8 lat, znika jego ojciec. 20 lat później Samir wyjeżdża do Libanu, aby odnaleźć ojca i wyjaśnić jego tajemnicę.

 • Ojciec Gwiazdka i ja

  Elfi Jar to magiczne miejsce w Laponii, którego nie ma na żadnej mapie. Można tam trafić tylko wtedy, gdy wierzy się w magię. Dla zwykłych ludzi jest niewidzialne. Amelia Wishart, sierota z Londynu i jej kot Kapitan Sadza zamieszkują z Ojcem Gwiazdką przy ulicy Reniferowej 7.

 • Dobre matki: prawdziwa historia kobiet ,które przeciwstawiły się najpotężniejszej mafii świata

  Mafia kalabryjska swoje wpływy ma niemalże na całym świecie. Zarządza ogromnymi pieniędzmi oraz kontroluje większość narkotykowych rynków. Książka to historia trzech kobiet, które miały niesamowitą odwagę, aby przeciwstawić się własnym rodzinom – mężom, ojcom. Jest to historia walki o  przyszłość dzieci – matki podejmują współpracę z wymiarem sprawiedliwości, wydając na siebie  tym samym wyrok śmierci.