Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Drzewołazki

  Antosia i Anielka to przyjaciółki, które spędzają dużo czasu w swoim towarzystwie. Antosia lubi robić fryzury oraz konstrukcje z materiałów i sznurków, Aniela marzy o zostaniu naukowcem. Przygoda zaczyna się w wakacje, kiedy okazuje się, że wśród gałęzi ich ulubionego jesionu zamieszkuje dziewczynka o imieniu Ludka.

 • 41 dni nadziei

  Gdy Tami poznaje Richarda, od razu wie, że chce z nim spędzić resztę życia. Pasją obojga jest żeglarstwo i przygoda. Wkrótce los daje im szansę i możliwość przeżycia przygody życia – rejs jachtem z Tahiti do Kalifornii. Wspaniała podróż zakochanych zmienia się jednak w koszmar.

 • Dzieci Szóstego Słońca: w co wierzy Meksyk

  Meksyk jest krajem będącym zlepkiem przeróżnych  wierzeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę, że wśród Indian pradawne rytuały są wciąż żywe. Wydawać by się mogło niemożliwe, że wykształceni ludzie oddają cześć przedhiszpańskim bogom, zakładają pióropusze i wykonując rytualne tańce.

 • Podniebny

  Atutem  powieści jest  niezwykły, magiczny klimat, dzięki któremu poczujemy się jakbyśmy znaleźli się w Alpach wśród zasp śnieżnych i obłoków. Nie zabraknie też wątku romansowego.

 • Chirurgica w Nepalu

  Anna Kołodziejska, tytułowa chirurgica, jest lekarzem-chirurgiem. Pracuje w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia w Poznaniu. O swojej pracy pisze: „nie jest moją pasją , jest moim przeznaczeniem”.

 • Policjanci: ulica: pierwsi na miejscu, najbliżej ludzi, krwi i okrucieństwa

  Jak policja jest postrzegana przez obywateli? Jakie obowiązki mają policjanci na danym stanowisku? Jak sobie radzą z emocjami podczas interwencji? Odpowiedzi na te pytania możemy znaleźć w najnowszej książce Katarzyny Puzyńskiej.

 • Słowiańskie siedlisko

  Pierwsza część z cyklu „Saga Polska”, w której odbywamy podróż w zamierzchłe czasy,       do początków polskiej kultury. Znajdziemy tu miłość, zazdrość, nienawiść, spotkamy mężnych wojów oraz szeptuchy – leczące ziołami, ich zaklęcia i magię.

 • Zwierzokracja

  Często sądzimy, że Ziemia i jej zasoby są naszą własnością. Zapominamy, że  przyrodę i zwierzęta należy szanować. Autorka przedstawia krótki przegląd historii ludzkich poglądów na zwierzęta i sposobów, w jaki je traktowano.

 • Normalni inaczej

  Przejmująca historia o pierwszej miłości Maddy i Alberta, zmagających z trudną codziennością. To książka o tym, jak wielkie ofiary ludzie potrafią znieść dla osób kochanych, ale także o tym, że każdy może znaleźć miłość, nawet wtedy kiedy wszystko jest przeciwko niemu.

 • Terremoto

  To zbiór reportaży z obszarów we Włoszech, które nawiedziły trzęsienia ziemi. Jarosław Mikołajewski – poeta, dziennikarz, humanista, znawca Włoch – wiosną 2017 roku odwiedził tereny doświadczone tymi tragicznymi zdarzeniami

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
listopad 2021
pn wt śr cz pt so nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30