Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Normalni inaczej

  Przejmująca historia o pierwszej miłości Maddy i Alberta, zmagających z trudną codziennością. To książka o tym, jak wielkie ofiary ludzie potrafią znieść dla osób kochanych, ale także o tym, że każdy może znaleźć miłość, nawet wtedy kiedy wszystko jest przeciwko niemu.

 • Terremoto

  To zbiór reportaży z obszarów we Włoszech, które nawiedziły trzęsienia ziemi. Jarosław Mikołajewski – poeta, dziennikarz, humanista, znawca Włoch – wiosną 2017 roku odwiedził tereny doświadczone tymi tragicznymi zdarzeniami

 • Zbrodnie z namiętności

  Każdy z nas pragnie miłości. Niestety, życie to nie bajka i nie zawsze miłość kończy się szczęśliwie. Czasami wielkie uczucie może przerodzić się w koszmar. Pokazują to losy bohaterów książki Sławomira Kopra Zbrodnie z namiętności.

 • A każdy widział kota

  Unikatowa, nowatorska i  skłaniająca do myślenia książka o tym, jak kot widzi świat. Młody czytelnik przekona się, że zwierzęta postrzegają świat  inaczej niż ludzie.

 • Wszystkie kwiaty Alice Hart

  Historia dziewięcioletniej  dziewczynki, która wychowuje się pośród roślin i szumu fal. W nadmorskim domu zmaga się z przemocą  agresywnego  ojca. Jej dzieciństwo to strach, ale także poszukiwanie szczęścia, które odnajduje w książkach i chwilach spędzonych z matką pośród kwiatów.

 • Będzie bolało: sekretny dziennik młodego lekarza.

  Przerażająco zabawna, debiutancka książka pisana w formie pamiętnika, ukazuje drogę młodego człowieka od studiów medycznych po pracę w charakterze lekarza rezydenta.

 • Ocean to pikuś

  Oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o Aleksandrze Dobie, który pierwszy na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. Dlaczego Olo – kajak Aleksandra Doby – jest niezwykły? W jaki sposób parzy się kawę na Oceanie? Jak wyglądało spotkanie bohatera książki z piratami oraz rekinem i wielorybem?

 • Dziewczyny z Wołynia

  Wstrząsające historie dziewięciu kobiet, którym było dane przeżyć ludobójstwo na Wołyniu.Pogrom udało się przetrwać tylko nielicznym. Kobiety, które przeszły przez to piekło, zostały na zawsze naznaczone piętnem Wołynia.

 • Króliczek Piotruś
  Jeżeli chcesz dowiedzieć się, co przytrafiło się Piotrusiowi Królikowi w ogrodzie pana McGregora, co spotkało krnąbrnego wiewiórka Orzeszko i czy domek dla lalek mogły zamieszkać niegrzeczne myszy, koniecznie przeczytaj opowiastki Beatrix Potter.
 • Od złości do radości: jak rozpoznawać i okazywać uczucia

  Czym są emocje? Jak je wyrażać i jak sobie z nimi radzić? Nawet dorośli czasem mają z tym problemy. Książka w przystępny sposób pokazuje, że każdy z nas ma i okazuje emocje.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz